YILDIZNAMEDE NELER GÖRÜLEBİLİR?

Yıldızname dediğimiz bakım türü kişinin doğum tarihi doğum saati kişinin adı gibi bilgiler ile bakılan bir bakım türüdür. Yıldızname bakımı özellikle Osmanlı döneminde çok kullanılan bir bakım türü olarak tarihe geçmiştir. O dönemde yıldızname bakımlarını sadece ilim sahibi kişiler bakabiliyordu. Günümüzde çok fazla yıldızname bakıyorum diyen insanlar vardır ancak maalesef günümüzde yıldızname bakımı bir fal türü olarak görülmektedir. bu sebepten dolayı yıldızname bakımı fallar ile eşdeğerde tutulmaktadır. Yıldızname bakımı bir fal bakma yöntemi değildir. Fallar her zaman olasılıklar üzerine bakılırken yıldızname bakımı daha kesin ve aynı zamanda daha gerçekçidir.

Yıldızname bakımı için birden fazla ilim sahibi olmak gerekmektedir. Bilinmesi gereken bu ilimlerin başında havas ilmi cifir ilmi ebced ilmi gerekmektedir. Bu ilimlerin eksiksiz hepsi bilinmek zorundadır, yoksa yıldızname bakımı gerçekleşemez. Yıldızname bakımı dediğimiz bu bakım türünde kişinin doğumundan ölüme kadar yaşadığı ve yaşayacağı durum bununla birlikte olayları görülebilmektedir. Bu bilgiler birçok hesap ve yöntem kullanılarak bakılmaktadır. Yıldızname bakımı yaptıran kişi bu bilgiler ışığında kendine bir yol çizebilmektedir ve yine bu bakım ile karşılaşmak istemediği durum ve ya olaylardan nasıl kurtulacağına dair bilgilere de ulaşılabilir. yıldızname bakımı bir nevi yol göstericidir diyebiliriz. Yıldızname bakımı ile kişi kendisi ile ilgili her türlü bilgilere ulaşabilir. Bu bakım türü genel olarak hesaplar ile bakılmaktadır. Doğduğu andaki güneşin ay ın ve gezegenlerin kişi üzerindeki etkisi çok büyüktür. Bu durumlar kişinin karakteri ve kişiliği konusunda büyük bir role sahiptir. Yine bu bakım türü ile, kişi yaşayacağı kötü olaylardan hangi yollar kullanarak kurtulabileceği konusunda da bilgi vermektedir.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi yıldızname bakımı asla fal bakma yöntemleri ile birbirine karıştırılmamalıdır. Yıldızname bakımı her zaman daha gerçekçi ve hesaplara dayalı bir bakım yöntemi olmuştur. Bu bakım türüne kolay kolay kimse bakamaz, ancak ilim sahibi insanlardan yardım alınarak bakılabilir ve kişi hayatı hakkında gerçek bilgilere ulaşabilir. Bu yüzden yıldızname bakımı yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

bir yorum bırakın