YILDIZNAME KİTABI

Yıldızname kitabı ile insanlar öğrenmek istediklerini öğrenebilirler ancak yıldızname kitabına bakarak kişiler her hangi bir işlem yapamazlar, yıldızname bakımı özel bir beceri ve aynı zamanda yetenek isteyen bir uzmanlık alanıdır. Kitapta her şey açıklanmış bile olsa sıradan normal insanlar buna bakamazlar. Bir takım ilim gerektiren bir alandır.Yıldızname bakımı doğum tarihi yine kişinin doğduğu saat ve ismi gibi bilgiler ile yapılan bir bakım türüdür. Yıldızname bakımı ile kişinin doğumundan itibaren yaşayacağı her şeyi önceden ön gören bir yöntemdir, ta ki ölene dek . yıldızname farklı bir bakım yöntemidir, diğer fal yöntemleri ile bir tutulmamalı, fallar sadece tahminler üzerine kurulur yıldızname ise fallara göre daha gerçekçi kesin bilgiler sunar insanlara. Yıldızname bakımını herkes yapamaz, çevremizde yıldızname bakıyorum diyen insanların birçoğu yıldızname bakmayı gerçek anlamda bilmiyor. Çünkü yıldızname bakımı çok olduğu gibi birçok ilimi içinde barındıran bir bakım yöntemidir. Yıldızname en çok Osmanlı döneminde kendini göstermiştir. O dönemde yıldızname bakımı insanlar tarafından çok sık kullanılmış ancak yine bu bakımı o zamanki ilim sahibi kişiler üstlenmiştir.

Yıldızname bakımı yapılırken bir araca gerek duyulmaz, diğer fallarda kahve tarot kağıtları , su gibi bir çok malzeme gerekirken bu bakım yapılırken hiç birine ihtiyaç duyulmaz. Bu bakım türünde daha çok dinsel inanç önemlidir, bu bakım yapılırken yine birkaç ilim birbirine bağlı olduğundan yıldızname bakan kişinin bu ilimlerin hepsini bilmesi gerek. Bu ilimlerin başında havas ilmi, cifir ilmi , ebced hesabi gibi ilimler gelir. Bu ilimler bir bütündür. Bu yüzden yıldızname bakmak herkesin yapabileceği bir iş değildir. Bu ilimlerin yanında dualarda çok önemlidir.

Yıldızname bakımı geçmiş şimdiki gelecek hakkında bilgiler verir. Bu bakım türü en faydali, en iyi ve iyi yol gösterici olan bir bakım türüdür. Kişiye tedavi etmez ancak, kötü bir durum karşısında ondan nasıl kurtulacağına gibi bilgiler verir. Yıldızname diğer fallar gibi olasılıktan oluşan bir bakım değildir ve asla fal bakımı ile karıştırılmamalıdır.

bir yorum bırakın