YILDIZNAME BİLGİLERİ

Yıldızname bilgileri dediğimiz yıldız haritası çıkarılacak kişinin kişisel bilgileri ile yapılan bir bakım yöntemidir. Bu bakım türü asla diğer fal bakım yöntemleri ile karıştırılmamalıdır. Fallar birer tahmin yürütme işlemi olurken yıldızname daha gerçekçi tahminler ve aynı zamanda kişiye yön verebilecek bir bakım yöntemidir. Yıldızname bakım yönteminde kişinin doğum bilgileri ve aynı zamanda anne ismi ile bakılan bir yöntemdir. Yıldızname bakımı geçmiş şimdiki gelecek hakkında bilgiler verir. Bu bakım türü en faydali ve iyi yol gösterici olan bir bakımdır. Kişiye tedavi etmez mümkün değil ama kötü bir durum karşısında bulunduğu kötü durumdan nasıl kurtulacağına dair bilgiler verebilir. Yıldızname diğer fallar gibi olasılıktan oluşan bir bakım yöntemi değildir ve asla fal bakımı ile karıştırılmamalı. Herkes yıldızname bakımını bir fal bakma yöntemi olarak görse de gerçek bu şekilde değildir. Yıldızname bakılırken birçok hesap yapılır ve onlara göre bunlar anlamlandırılır ve bakılan kişi ile bu bilgiler paylaşılır. Yukarıda saydığımız ilimlerden bir tanesini bile bilmeyen kişi yıldızname bakımı yapamaz elbette. Bu sebepten dolayı yıldızname bakımı sıradan normal insanların yapacağı bir bakım değildir.

Yıldızname bakılırken her hangi bir araca gerek duyulmaz, diğer fallarda kahve tarot kağıtları , su gibi bir çok malzeme gerekirken bu bakım yapılırken hiç birine ihtiyaç olmaz. Bu bakım türünde daha çok kişinin dinsel inancı önemlidir, bu bakım yapılırken yine birkaç ilim birbirine bağlı olduğu için yıldızname bakan kişinin bu ilimlerin hepsini bilmesi gerekir. Bu ilimlerin başında havas ilmi, cifir ilmi , ebced hesabi gibi ilimler gelir her zaman. Bu ilimler birbirinden ayrılmaz bir bütündür diyebiliriz. Bu sebepten dolayı yıldızname bakmak herkesin yapabileceği bir bakım değildir. Bu ilimlerin yanında dualarda çok önemlidir.

Yıldızname bakımı osmanlı döneminde büyük bir çıkış yakalamış bir bakım yöntemidir. Osmanlı dönemindeki alimler yıldızname bakımına önem vermis ve geliştirmştir. Sonrasında ise önemini ve değerini yitirmeye başlamıştır. Her ne kadar günümüzde fal yöntemleri ile karıştırılıyor olsa da bu bakım uzmanlık gerektiren bir alandır.

bir yorum bırakın