VOODOO BÜYÜSÜ NEDİR?

En çok merak edilen büyü çeşitlerinden birisi elbette voodoo büyüsüdür. Voodoo büyüsünün kökeni Afrika ya dayanmaktadır. Kelime Anlamı ise voo : içe bakış, doo : bilinmeyen anlamını taşımaktadır. Çok etkili bir büyü olmasının yanında her insanın yapabileceği bir büyü de değildir.

Voodoo büyüsü yapılan kişiyi ölüme sürükleyecek derece tehlikeli bir büyüdür. Bu büyüye maruz kalan insanlar doktora gitseler bile büyünün bir izi belli olmaz. Voodoo büyüsünün kökeni  Haiti’ye dayanır . Bu sebepten dolayı voodoo cok yaygın bir büyü çeşitidi olmakla birlikte en çok Haiti’de yapılmaktadır. Bu büyüye uğramış insanlar zaman geçtikçe önce hastalanır ve büyü etkisini göstermeye başlar, büyü yapılan kişi ne olduğunu anlayamadan kendisini ölüm döşeğinde bulur.  Voodoo büyüsü yapılan kişilerde belli değişiklikler meydana gelir. bunların başında yani büyü etkisini göstermeye başladığında hastalığın yanında psikolojik sorunlarda meydana gelir. Büyü yapılan kişi psikolojik bunalıma girmesiyle öncelikle hayatını hep olumsuz görmeye baslar ve bu durum bir süre sonunda çevresine de yansımaya başlar ve olumsuz davranışlar gösterir. Bu durum çevresi tarafından dışlanmasına ve yalnız kalmasına neden olur. elbette bu durum büyünün başlangıç evresidir, hastalığın yanında halisülasyonlar görmeye başlar ve gerçek olmayan hayali bir dünyaya adım atar.gerçek dünyadan uzaklaşır. Kişi kendisine yapılan büyüyü fark etmezse sonu mutlak ölümdür. Kişi kendisine bir büyü yapıldığını fark ederse ilk yapması gereken bu alanda uzman bir kişiye gitmektir .her büyüyü her hoca çözemediği için iyi araştırılıp en iyisini bulunmalıdır. bu büyüler basit olmadığı gibi oldukça tehlikeli büyüler arasındadır. yanlış bir sey yapıldıgı sonuçlar daha kötüye gidebilir.. bunların bilincinde olarak davranılması kişinin yararına olur. Bu büyü çeşidi en tehlikeli büyüler arasında yer almaktadır . her hoca bu büyüyü yapamadığı gibi her hoca da bu büyüyü çözemez.

Bu büyü çeşidi en çok sabun büyüsü ile benzerler. Nasıl ki sabun büyüsünde sabun eridikçe kişi de eriyip gidiyor, Voodoo büyüsünde de kişi yine eriyerek yok olur.genel olarak voodoo büyüsü bır kuklaya iğne batırılarak yapılır. bu tehlikeli büyüler için en iyi hocalar bulunmalıdır.

bir yorum bırakın