VEFKLE BANYO YAPILIR MI?

Vefk ile banyo yapılır mı sorusunun cevabı hayır olacaktır. Vefk ile banyo yapılmaz, banyo yapılacağı zaman vefk çıkarılır ve banyoda çok fazla vakit geçirmeden çıkarak muskayı tekrar takmak gerekir. vefkler ile banyo ve tuvalete girilebilir ancak banyo yapılmaz. banyo ve tuvalete girilebilmenin nedeni ise vefkler hazırlandığında 7 kat muşambaya sarılır ve ne hava ne de su geçirir. Sonrasında ise bir beze dikilir. Bu beze dikme işleminde dikkat edilmesi gerekir. iğnenin hiçbir şekilde vefk te delik açmaması gerekir, böyle bir durum yaşanırsa kesinlikle muska etkisini göstermez ve yine tekrardan muska hazırlanır. Böyle bir durum yaşamamak adına kişinin çok dikkatli bir şekilde dikmesi gerekir. bu işlemler doğru bir şekilde yapıldıktan sonra muska taşıması gereken kişiye verilir. Vefk hangi amaca hizmet ettiği çok önemlidir. Kişi koruma amaçlı vefk hazırlatmış ise kişi bu hazırlanan vefki üzerinde taşıması gerekir. bu taşıma süresi de belirli bir zaman dilimini içerir. Kişi belirli bir süre bu hazırlanan vefki üzerinde taşıması gerekecektir. Kişi üzerinde taşırken tuvalete ve banyoya girebilir ancak banyo yapamaz.

vefk hazırlanırken çok dikkat edilerek hazırlanması gerekir. kişi büyük bir özenle vefki yazdıktan sonra dualama işlemini yapacaktır. Bu işlemlerin ardından vefk hazırlanmış olur. vefkler bir çok amaç ile yazılabilirler. muskalarda durum biraz farklıdır. Büyü ile hazırlanan muskalar da vardır. Bu muskalar büyü etkisini göstersin diye yazılan ve dualanan kağıtlardır. Peygamber efendimize nasip olan ilk muska koruma muskası olmuştur, savaşlardan galip çıksın, kötülükler kendisinden uzak dursun diye yazılmıştır. İlk muska koruma amaçlı hazırlanırken ilerleyen zamanlarda büyü ile de muskalar hazırlanmıştır maalesef. Kişiler büyünün etki etmesi için muska hazırlatıp büyü yaptırdığı kişinin bir yerlerine gizler ve büyü etkisini göstermeye başlar.

Muskalar hem iyi amaca hem de kötü amaçlara hizmet eden bir işlem olarak hayatımızda yer alır. İnsanların bir kısmı koruma amaçlı yaptırırken bazıları büyü için yaptırmaktadır. kişilerin her zaman dikkatli olmaları gerek, bir büyüye maruz kalmalarına karşın bir koruma muskası hazırlatabilir elbette.

bir yorum bırakın