VEFKİ BOZAN ŞEYLER

Vefk hazırlamanın ne kadar uzun bir süreçte yapıldığını herkes bilir. Vefk in hazırlanmasından uygulanmasına kadar geçen süreçte her şey usulüne ve kurallara uygun bir şekilde yapıldığında hazırlanan ve uygulanan vefk in etki etmeme gibi bir durumu söz konusu olamaz ve hemen etki etmeye başlayacaktır. hazırlanan ve uygulanan her vefk anında etki edecek diye bir durumu olmaz, bu vefk ler yapılış amaçlarına göre etki süresinde değişme olacaktır mutlaka. Vefk lerin sekiz ulvi 8 sulfi iş görenleri yani hizmetlileri bulunur. Daha açık anlatmak gerekirse, her vefk in 16 bedensiz varlığı yani hüddamları vardır. Hazırlanan vefk lerin üzerine yazılan yazılar ve rakamlar bu hüddamları harekete geçirerek vefki hazırlamasına yardım ederler.

Vefk hazırlayacak kişi mutlaka alanında uzman olmalı ve aynı zamanda arapça dilini çok iyi bilmesinin yanı sıra ebced hesabından da çok iyi anlaması gerekir, yine bunların yanında hüddamlara hükmedecek kadarda güçlü olması gerekecektir. peki vefk hangi durumlarda ise yaramaz ve ya da bozulur. Vefk amacına uygun bir şekilde hazırlanmadığı zaman vefk bir ise yaramayacak. Vefk ler amacına uygun yapılmazsa her şey daha kötüye gidebilir. Kalp hastası birine şeker ilacı verilmesi gibi bir durum en güzel örnek olacaktır. Bu yüzden vefk hazırlanacak kişiye özel bakım yapılması gerek. yine vefk yapılırken çok iyi kontrol edilmesi gerekir. bunun nedeni vefk harf ve sayılar ile yapılırlar. Bir rakam yanlış yazılsa bile vefk tutmayacak. Vefk i kişi üzerinde taşırken cinsel ilişkiye girmemeli ve alkol almamalıdır. Vefk i yere düşürmemeli atmamalı ve özenle taşınması gerektiğini bilin, çünkü ALLAH ın isimleri yazılı olur. Kişi üzerindeki vefki çıkardıktan sonra alkol alabilir cinsel ilişkiye girebilir. Vefk ler ıslanmamalı ve yine vefk ise denize havuza girmemeliyiz. Aksi taktirde vefk bozulacaktır. Vefkler çıkarıldıktan sonra yüksek bir yerde saklanması gerekir.

Vefk isteyen ve hazırlatacak kişinin bunu bütün iyi niyetler ile yaptırması gerekir, vefk iyi amaçlara hizmet eden bir işlemler bütünüdür. Yine kişinin vefk ile birlikte okuması gereken dualar var ve yine kişi bu duaları okumak zorundadır. Kişi bunları yapmaz ise, vefk in etki etme süresi çok uzayabilir ve ya da etki etmeyebilir. Bu yüzden çok iyi düşünülmesi gerek.

bir yorum bırakın