VEFK YERE DÜŞERSE NE OLUR?

Vefk in sözlük anlamı itibari ile uyum ve denge anlamına gelmektedir. Vefk ler sağdan sola yukarıdan aşağıya ve ya da bir köşeden bir köseye ve evlerindeki sayıların toplamı birbirine eşir olduğundan dolayı bu isim verilmiştir. Yani kısaca vefk uyum ve denge anlamına gelmekte. Dinimiz açısından bakıldığında ise vefk tesirli ve etkili dua anlamına gelmekte. Vefk ler kişinin ruhsal alemde bir problemi varsa bu problemin düzeltilmesi ve ya giderilmesi için ruhsal alemden sema katlarına açılan bir tünel de denilebilir.

Vefk çeşitleri de oldukça fazla durumdadır. Belirli bir amaç için hazırlanan bu vefkler kelime sayılar ve zamanlar eşliğinde yapılan ve hazırlanan ve bunların bir kağıda geçirilmesi ile yapılan şekillerdir. Belirli bir amaç için yapılan ve hazırlanan vefk ler belirli kurallar uygun bir şekilde hazırlandıktan sonra var olan dereceli hizmetliler ve o derecelilerin isimleri de yazılır her zaman. Bu dereceli hizmetliler ise dua yolu ile istenen ve yine aynı zamanda yeminler ile ve en önemlisi yüce ALLAH ın izni ile görev alırlar. Hazırlanan bir vefk bu şekilde hayat geçirilir.

Verk ler çizildikten ve hazırlandıktan sonra her sırada bulunan kare sayısına ya da özelliklerine göre isim verilir. Örneğin bir sırada iki kare varsa ikili 3 kare var ise 3 lü vefk hazırlanır. Vefk ler de kendi içlerin de gruplara ayrılmışlardır. Bunlar ise toprak hava ateş ve su grubudur. Yine bu vefkler hazırlanırken bağlı bulunduğu gezegenlere göre de farklılık gösterir. Bunlarda yine güneş vefk i ve ay vefk i olarak iki gruba ayrılmıştır. Elbette vefk ler sadece bu kadar la sınırlı değil. Vefk lerin bir çok çeşidi bulunur.

Vefkler hazırlanırken kendi dilimiz değil bunun yerine arapça da bulunan harf ve sayılar kullanılır. arapça da ki harfler ise ebced hesabında sayısal bir karşılığı bulunur. Vefk i yapılan kelimenin ebced hesabındaki karşılığı ve yine vefki yapılacak kelimenin ve ya cümlenin sayısal değeri ebced hesabında bulunur ve bunlardan yardım ve destek alınarak yapılır ve aynı zamanda hazırlanır.

Kişiye özel hazırlanan bu vefk ler de en çok dualar ayetler ve esmalar kullanılır. bunlar kendi dilimizde değil bunun yerine arapça dili kullanılarak yapılır. Arapça da kullanılan kelimeler çoğunlukla kuran da ki ayet ler ve ALLAH ın isimleri ile hazırlanmaktadır. Vefk hazırlamak oldukça fazla bilgi birikimi gerektirmektedir. Vefklerin yapılış amacını bilmek gerekir. bir vefki hazırlamak bunlar ile sınırlı değildir elbette. Vefki hazırlanacak kişinin burcu gezegenlerin konumları burcunun özellikleri ve yine bununla birlikte kişinin özellikleri gibi birçok durum ön plana çıkmaktadır.

Vefk lerin büyü ile karıştırılması en çok merak edilen konular arasında yer alır. Vefk ler elbette büyü değil ve hatta büyü ile hiçbir alakası bulunmaz. Büyüler hazırlanırken ve yapılırken şeytani varlıklardan yardım alınırken vefk ler hazırlanırken ALLAH ın izni ile görev almış hizmetlilerden yardım alınarak yapılmakta .bu hizmetli dediğimiz varlıklar ise şeytani değil nurani varlıklardır. Yine bununla birlikte vefk ler hazırlandığı zaman insanların en çok merak ettiği konu ise vefk günah mıdır. Elbette vefk günah değil. ALLAH ın bize verdiği nimetlerden faydalanmak biz insanlara farz kılınmış bir durumdur. Dikkat edilmesi gereken nokta ise vefki hazırlanacak kişinin üzerinde büyü ve muska gibi şeylerin olmamasıdır. Zaten muska yapıldığı zaman kişinin üzerine manyetik bir enerji alanı oluşur ve bu pasif hale getirilerek etkisiz durumda bırakılır. Vefk ler yapılırken nurani varlıklardan ve ALLAH ın hizmetlilerinden yardım alınarak yapıldığı için hiçbir günahı yoktur. Merak edilen bir diğer konu ise vefk insanların kaderini değiştirir mi. Bunun cevabı elbette hayır olacaktır. Vefk insanların kaderini değiştirmez, kaderinde zaten vefk hazırlatmak var ise kişi bunu eninde sonunda hazırlatacak. İnsanın kaderi asla değişmez. Kişi vefk lere inansa bile inanmasa da doğru ve kurallara uygun bir şekilde yapıldığında amacı doğrultusunda hizmet eder. Vefk in hazırlanışı Hz. ADEM den itibaren özel ayetler isimler ve aynı zamanda okunan dualar oluşur Ve bu okunan dualar samimi ve içten okunduğu zaman mutlaka etkili olmuştur. Bu içten ve samimi duygular ile okunan ve aynı zamanda yazılan vefk lerden yararlanılmıştı. Bu durum dünyaca ve özellikle Amerika bilim adamlarının dahi kabul ettiği manyetizma bizim bildiğimiz havas ilminden başka bir şey değildir.

Yapılan ve hazırlanan bu vefklerin başarıya ulaşma ihtimalleri elbette çok yüksektir. Vefk alanı bir tür ilimdir ve her ilimde olumlu sonuç elde etmek profosyonel bir çalışma gerektirmekte. Vefk hazırlamak çok fazla emek isteyen bir işlemdir. Vefk i hazırlayan kişinin belirli bir ilim seviyesinde olması gerekir. Havas ilmi dediğimiz ilim içerisinde cifr ilmini numeroloji ve aynı zamanda ebced hesabı gibi ilim dallarını da bilmesi gerekir. Bunların hepsini bilen kişi zaten havas ilmini biliyor demektir.

İnsanlar arasında vefk i büyü olarak gören ve şiddetle karşı çıkan insan sayısı çok fazladır. Bu insanın yanıldıklarını ve gerçekten araştırıp bilmeden yorum yaptıklarını bilmek gerek. büyüler cinlerin yani şeytani varlıkların sayesinde yapılırken Vefk ler ise, ALLAH ın görevlendirdiği hizmetliler yani nurani varlıklar ile birlikte çalışılarak yapılan işlemler bütünüdür. İnsanlar bilmeden araştırmadan ön yargılı baktıklarından dolayı vefklere karşı çıkıyor. Kaderi değiştirdiklerini ve bunun büyük günahlar arasında olduğunu iddaa ediyorlar. Bu kesinlikle yanlış tabiki, vefk ler ALLAHın izni yapılan işlemler bütünüdür. ALLAHın izni yapılan işlemlerde şeytani varlıklar elbette kullanılmaz, nurani varlıklar kötülüğe asla hizmet etmezler. Cin dediğimiz bu bedensiz varlıklar büyüler yapılırken kullanılan varlıklardır. Vefk ler yapılırken dua ile yapılırlar. Vefk çeşitlerini daha önce söylemiştik. Aşk için yapılan vefkler de bulunur. Aşk vefk i ise kişi aşık olduğu kişinin gözüne girmek ve o kişinin sizden hoşlanmasını sevmesini sağlayan bir işlem bütünüdür. Sevdiğini elde etmek isteyen kişiler ise, bu vefk ile istediğini elde eder. Yine aşk vefk i hazırlanırken kişiye detaylı bir bakım yapılması şart. Kişinin üzerinde bir büyü ve ya benzeri bir şey var ise o temizlenmeden elbette bir vefk hazırlamak mümkün değil. Kişi önce üzerinde bulunan bütün negatif enerjilerden arınması gerek. Kişi bu negatif enerjilerden kurtulduktan sonra ancak vefk hazırlama işlemine geçilebilir. Kişi böyle bir vefk hazırlatmak istiyor ise mutlaka uzman birinden yardım almak zorunda. Bu konuda uzman biriden yardım almazsanız vefk hiçbir işe yaramayacak. Uzman kişiler bu işi yaparken havas ilmini bilmeleri gerekir, bu ilmi bilmeyen bir kişinin uzman olması da mümkün değil. Bu ilim sahibi kişiler vefk işlemini yaparken yine tek başlarına yapmazlar. Dediğimiz ve yukarıda belirttiğimiz gibi seytani değil nurani varlıklardan yardım alarak yaparlar. Bu şekilde kurallara uygun bir şekilde hazırlanan vefkler başarılı sonuçlar verecektir. Bu yüzden vefk hazırlatacak kişinin uzman birinden yardım alması şart. Böyle işlemler uzun ve zahmetli işler olduğu için kişi zamanını vefk hazırlayan kişi ise hem zamanını hem de emeğini verecek. Bu yüzden vefk hazırlatacaksanız uzman birini çok iyi araştırıp bulmak ve doğru kişiye yaptırmak gerekir.

bir yorum bırakın