Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/medyumtacettin/public_html/wp-content/plugins/zilla-likes/zilla-likes.php on line 26
VEFK TAŞIRKEN DİKKAT – Medyum Tacettin Hoca

VEFK TAŞIRKEN DİKKAT

Kişi kendisi için hazırlanan vefki taşırken çok dikkat etmesi gerekir. bunların öncesinde vekfin ne olduğunu açıklamak daha doğru olacaktır. Vefk in kelime anlamı olarak uyum ve denge anlamına gelir. Vefk ler sağdan sola yukarıdan aşağıya ve ya da bir köşeden bir köseye ve evlerindeki sayıların toplamı birbirine eşir olduğundan dolayı bu ismi almıştır. Yani kısaca vefk uyum ve denge anlamına gelir. Dinimiz açısından bakıldığında ise vefk tesirli ve etkili dua anlamına gelir. Vefk ler kişinin ruhsal alemde bir problemi varsa bu problemin düzeltilmesi ve ya da giderilmesi için ruhsal alemde sema katlarına açılan bir tünel de diyebiliriz.

Vefk çeşitli amaçlar ile yapılabilirler. Belirli bir amaç doğrultusunda hazırlanan bu vefkler kelime sayılar ve yine belirli zamanlar eşliğinde yapılan ve aynı zamanda hazırlanan ve bunların bir kağıda geçirilmesi ile yapılan şekillerdir. Belirli bir amaç için yapılan ve hazırlanan vefk ler belirli kurallar uygun bir şekilde hazırlanmasının ardından dereceli hizmetliler bulunur ve o derecelilerin isimleri de vefke yazılır her zaman. Bu dereceli hizmetliler ise dua yolu ile istenen ve yine aynı zamanda yeminler ile ve en önemlisi yüce ALLAH ın izni ile görevlendirilirler. Hazırlanan bir vefk bu şekilde hayat geçirilir.

Vefki kişi üzerinde taşırken dikkat etmesi gereken birden fazla unsur vardır. Vefk ile pis ortamlarda bulunulmaması gerekir. vefk ler hazırlanırken uzun ve zahmetli bir süreçten geçer ve bu yüzden vefk ler oldukça önemlidir ve kişinin bu vefki taşırken dikkat etmesi gerekir. banyoya ve tuvalete girerken dikkat etmesi gerekir ve bununla birlikte pis kokulu ortamlardan da uzak durması gerekmektedir. Vefk i kişi üzerinde taşıyor ise birçok şeye dikkat etmesi gerekecektir.

Vefklerin birçok amaç için yapılabildiklerini söylemiştik, kişi birden fazla sebep ile vefkleri hazırlatabilirler. aşk için yapılabildikleri gibi kişinin yıldızını yükseltmek için de yine vefk hazırlatabilir. Vefk etkisini gösterdikten sonra hangi amaç ile yapıldı ise, etkisini göstermeye başlayacaktır. Bu yüzden vefk taşırken dikkatli olmak gerekir.

Leave a comment