VEFK NASIL YAPILIR?

Vefk caiz mi vefk günah mı sorusuna cevap elbette caiz ve aynı zamanda günah değildir. Vefk büyü değildir ve insanın kaderini değiştirme gibi bir durum söz konusu olmaz. İnsanın kaderinde vefk yaptırması ve ya da hazırlatması var ise kişi zaten bu vefki yaptırıp hazırlatacaktır. Kişi kendini koruma altına alması elbette günah değil ve ayrıca tam olarak caiz dir. Vefk ler büyü kapsamına girmeyen kişinin kendini koruma altına almasıdır. Vefk hazırlamak ve ya yaptırmak elbette kolay değildir. Vefk hazırlamak için kişinin havas ilminin bilgisine sahip olması gerekir. Havas ilmini bilen ve alanında uzman birinin yardımı ile ancak vefk ler hazırlanabilir.

Vefk in anlamına bakacak olursak, vefk uyum ve denge anlamına gelir. Vefk ler sağdan sola yukarıdan aşağıya ve yahut bir köşeden bir köseye ve evlerindeki sayıların toplamı birbirine eşit olduğundan bu ismi vermişlerdir. Dinimiz yönünden bakıldığında ise vefk tesirli ve etkili dua anlamını taşır. Vefk ler ruhsal alemde bir problemi bir sorunu varsa bu problemin ortadan kaldırılması ve ya da giderilmesi için ruhsal alemden sema katlarına açılan bir tünel olarak tanımlanabilir.

Vefk çeşitleri de fazladır. Belirli bir amaç doğrultusunda yazılan ve hazırlanan bu vefkler kelime sayılar ve yine belirli zamanlar eşliğinde yapılan ve bunların bir kağıda geçirilmesi ile yapılan şekillerdir. Belli bir amaç için yapılan ve hazırlanan vefk ler belli kurallara uygun olarak hazırlandıktan sonra dereceli hizmetlilerin isimleri de yazılır. Bu dereceli hizmetliler ise dua yolu ile istenen ve yine aynı zamanda yeminler ile ve yüce ALLAH ın izni ile görev alırlar. Hazırlanan bir vefk bu şekilde hayat geçirilir.

Verk ler çizildikten sonra her sırada bulunan kare sayısına ya da özelliklerine göre de adlandırılır. Örnek verecek olursak, bir sırada iki kare varsa ikili 3 kare daha var ise 3 lü vefk hazırlanır. Vefk ler de kendi içlerinde gruplara ayrılır. Yani vefk hazırlamak çok zor olduğu için uzman birinden yardım alınarak yapılmaktadır.

bir yorum bırakın