VEFK NASIL ÇALIŞIR?

Vefk in çalışma sistemi, Vefk in tutma süresi yapılan vefke göre değişkenlik gösterir her zaman. Vefk büyü değildir ve bir insanın kaderini değiştirme gibi bir durum da yoktur. İnsanın kaderinde vefk yaptırması ve ya da yazdırması var ise kişi zaten bu vefki yaptırıp hazırlatacaktır elbet bir gün. Kişi kendini koruma altına alması elbette günah değil ve ayrıca tam olarak caiz diyebiliriz. Vefk ler büyü kapsamına girmeyen kişinin kendini koruma altına alması durumudur. Vefk hazırlamak ve ya yazdırmak elbette kolay değil. Vefk hazırlamak için kişinin havas ilminin bilgisine sahip olması gerekmekte. Havas ilmini bilen ve alanında uzman birinin yardımı ile ancak vefk ler hazırlanabilir.

Vefk in kelime anlamına bakarsak, vefk uyum ve denge anlamına gelir. Vefk ler sağdan sola yukarıdan aşağıya ve yahut bir köşeden bir köseye ve evlerindeki sayıların toplamı birbirine eşit olduğundan dolayı bu ismi almıştır. Dinimiz yönünden bakıldığında vefk tesirli ve etkili dua anlamını taşır. Vefk ler ruhsal alemde bir sorunu varsa bu problemin ortadan kaldırılması ve ya da giderilmesi için ruhsal alemden sema katlarına açılan bir tünel olarak ta açıklayabiliriz.

Vefk çeşitleri de çok sayıdadır. Belirli bir amaç doğrultusunda hazırlanan bu vefkler kelime sayılar ve yine belirli zamanlarda ve sürelerde yapılan ve yine bunların bir kağıda geçirilmesi ile yapılan şekillerdir. Belirli bir amaç için yapılan ve hazırlanan bu vefk ler belli kurallara uygun olarak hazırlandıktan sonra dereceli hizmetliler ve o derecelilerin isimleri de yazılır. Bu dereceli hizmetliler ise dua yolu ile istenen ve yine aynı zamanda yeminler ile ve yüce ALLAH ın izni ile görev alırlar. Hazırlanan bir vefk bu şekilde gerçek hayat geçirilir.

Verk ler hazırlandıktan sonra her sırada bulunan kare sayısına ya da özelliklerine göre isimlendirilir. Mesela bir sırada iki kare varsa ikili 3 kare daha var ise 3 lü vefk hazırlanır. Vefk ler de kendi içlerinde gruplara ayrılır. Yani vefk hazırlamak çok zor olduğundan dolayı uzman birinden yardım alınarak yapılmaktadır.

bir yorum bırakın