VEFK KULLANIMI

Vefk ler, dua yolu kullanılarak kişilere yapılan özel uygulama ve işlemler bütünür. Kişilere özel yapılan bu uygulama zor olduğu kadar zahmetli bir iş ve yine uzun süren bir işlemdir. Büyüler ne kadar çok işlemden geçiyor ise vefk ler hazırlanırken de yine birçok işlemden geçirilir. Bu yüzden büyüler ve vefkler zor ve zahmetli işler ve süreçler arasında yer alır. Vefk ler hazırlanırken dua yolu fazla ve sık kullanılır ve yine vefk hazırlanırken dualar okunur ve kişiye özel hazırlanır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi vefk yapılmadan önce detaylı bir bakım yapılması gerek ve ardından arındırma işleminden sonra vefk hazırlama işlemine başlanabilir.

Yapılan ve hazırlanan bu vefklerin başarıya ulaşma ihtimalleri oldukça yüksektir. Vefk uzmanlık alanı olan bir ilimdir ve her ilimde olumlu sonuç elde etmek profosyonel bir çalışma gerektirir elbette. Vefk hazırlamak çok fazla emek ister. Vefk i hazırlayan kişinin belirli bir ilim seviyesinde olması gerek. Havas ilmi dediğimiz ilim içerisinde cifr ilmini numeroloji ve aynı zamanda ebced hesabı gibi ilim dallarını da bilmesi gerekmekte. Bunların hepsini bilen kişi zaten havas ilmini biliyor demektir.

Vefk işlem süreleri çoğu zaman uzun sürer. Vefk yapmak ve ya da hazırlatıp yazdırmak uzun bir süreç ister. Kişinin ne için vefk yaptırmak istediği çok önemli bir konudur. Aynı zamanda vefk çeşitleri de fazladır. bir amaç doğrultusunda hazırlanan bu vefkler kelime sayılar ve yine belirli zamanlar eşliğinde yapılan ve hazırlanan ve bunların bir kağıda geçirilmesi ile yapılan işlemler basamağıdır. Belirli bir amaç için yapılan ve hazırlanan vefk ler kurallara uygun hazırlandıktan sonra dereceli hizmetlileri vardır ve o hizmetlilerinde isimleri yazılır her zaman. Bu dereceli hizmetliler dua yolu ile istenen ve yine aynı zamanda yeminler ile ve en önemlisi yüce ALLAH ın izni ile görev alan varlıklardır.

Vefk i hazırlanan kişiler bu hazırlanan vefk I kimi zaman üzerinde taşırken kimi zaman bi yerde de muhafaza edebilir ve kişi belirli bir süre sonar etkilerini görmeye başlar.

bir yorum bırakın