VEFK İŞLEM SÜRESİ

Vefk işlem süreleri çoğu zaman uzundur. Vefk yapmak ve ya da hazırlamak uzun bir süreç ister. Kişinin ne için vefk yaptırmak istediği önemli bir konudur. Aynı zamanda vefk çeşitleri fazladır. bir amaç doğrultusunda hazırlanan bu vefkler kelime sayılar ve yine belirli zamanlar eşliğinde yapılan ve hazırlanan ve bunların bir kağıda geçirilmesi ile yapılan işlemler basamağıdır. Belirli bir amaç için yapılan ve hazırlanan vefk ler kurallara uygun bir olarak hazırlandıktan sonra dereceli hizmetlileri vardır ve o hizmetlilerinde isimleri de yazılır her zaman. Bu dereceli hizmetliler ise dua yolu ile istenen ve yine aynı zamanda yeminler ile ve en önemlisi yüce ALLAH ın izni ile görev ala varlıklardır.

Vefk ler hazırlandıktan sonra her sırada bulunan kare sayısına ya da özelliklerine göre isim alırlar. Örnek verecek olursak bir sırada iki kare varsa ikili 3 kare var ise 3 lü vefk hazırlanır. Vefk ler de kendi aralarında gruplara ayrılmışlardır. Bunlar ise toprak hava ateş ve su grubudur. Yine bu vefkler hazırlanırken bağlı bulunduğu gezegene göre de farklılık göstermektedir. Bunlarda yine güneş vefk i ve ay vefk i olarak gruplara ayrılmış durumdadır. Elbette vefk ler sadece bu kadar la sınırlı kalmaz. Vefk lerin birçok çeşidi vardır.

Vefkler hazırlanırken arapça da bulunan harf ve sayılar ile yapılır. arapça da ki harfler ise ebced hesabında sayısal bir karşılığı olur. Vefk i yapılan kelimenin ebced hesabındaki karşılığı ve yine vefki yapılacak kelimenin sayısal değerleri ebced hesabında vardır ve bunlardan yardım ve destek alınarak yapılır ve hazırlanır.

Kişiye özel hazırlanan vefk ler de en çok dualar ayetler ve esmalar kullanılır. bunlar arapça dili kullanılarak yapılır. Arapça da kullanılan kelimeler kuran da ki ayet ler ve ALLAH ın isimleri ile hazırlanır. Vefk hazırlamak bilgi birikimi gerektirir. Vefklerin yapılış amacını bilmek gerek. bir vefki hazırlamak bunlarla sınırlı olmaz. Vefki hazırlanacak kişinin burcu gezegenlerin bulunduğu konumları burcunun özellikleri ve yine bunula birlikte kişinin özellikleri gibi bir çok konu ön plana çıkmaktadır.

bir yorum bırakın