VEFK İLMİ

Kişi kendisine özel olarak hazırlanan vefki taşırken çok dikkat etmesi gerekir. bunların öncesinde vekfin ne olduğunu açıklamak doğrusu olacaktır. Vefk kelime anlamı olarak uyum ve denge anlamına gelmekte. Vefk ler sağdan sola yukarıdan aşağıya ve ya da bir köşeden bir köseye ve evlerindeki sayıların toplamı birbirine eşit olduğu için bu ismi almıştır. kısaca vefk uyum ve denge anlamına gelir her zaman. Dinimiz tarafından bakıldığında ise vefk tesirli ve etkili dua anlamına gelmektedir. Vefk ler kişinin ruhsal alemde bir problemi var ise bu problemin düzeltilmesi ve ya da giderilmesi için ruhsal alemden sema katlarına açılan bir tünel olarak açıklayabiliriz.

Vefk ilmi çeşitli amaçlar ile yapılabilirler. Belirli bir amaç doğrultusunda hazırlanan bu vefkler kelime sayılar ve yine belirli zamanlar eşliğinde yapılan ve aynı zamanda hazırlanan ve bunların bir kağıda geçirilmesi ile yapılan şekillerdir. Vefk ilmi Belirli bir amaç için yapılan ve hazırlanan vefk ler belirli kurallar uygun bir şekilde hazırlanmasının ardından dereceli hizmetliler bulunur ve o derecelilerin isimleri de vefke yazılır. Bu dereceli hizmetliler ise dua yolu ile istenen ve yine aynı zamanda yeminler ile ve en önemlisi yüce ALLAH ın izni ile görevlendirilirler. Vefk ilmi ile Hazırlanan bir vefk bu şekilde hayat geçirilir.

Vefk ilmi ile hazırlanan Vefki kişi üzerinde taşırken dikkat etmesi gereken birden fazla unsur vardır. Vefk ile pis ortamlarda bulunulmaması gerekmekte. Vefk ilmi ile hazırlanan vefk ler hazırlanırken uzun ve zahmetli bir süreçten geçer ve bu yüzden vefk ler oldukça önemlidir ve kişinin bu vefki taşırken dikkat etmesi gerek. banyoya ve tuvalete girerken dikkat etmesi gerek ve bununla birlikte pis kokulu ortamlardan da uzak durması gerekir. Vefk i kişi üzerinde taşıyor ise birçok şeye dikkat etmesi gerekecektir.

Vefklerin birçok amaç için yapılabildiklerini daha önce söylemiştik, kişi birden fazla sebep ile vefkleri hazırlatabilir. aşk için yapılabildikleri gibi kişinin yıldızını yükseltmek için de yine vefk hazırlanabilir. Vefk etkisini gösterdikten sonra hangi amaç ile yapıldı ise, etkisini göstermeye başlar. Bu yüzden vefk taşırken dikkatli olmak gerekir.

bir yorum bırakın