VEFK HANGİ DURUMLARDA BOZULUR?

Vefk hazırlamanın ne kadar uzun sürdüğünü herkes bilir. Vefk in hazırlanmasından uygulanmasına kadar geçen süreçte her şey usulüne uygun bir şekilde yapıldığında hazırlanan ve uygulanan vefk in etki etmeme gibi bir durumu olamaz ve hemen etki etmeye başlayacaktır. hazırlanan ve uygulanan her vefk anında etki edecek diye bir durumu yoktur, bu vefk ler yapılış amaçlarına göre etki süresinde değişme olacaktır. Vefk lerin sekiz ulvi 8 sulfi iş görenleri yani hizmetlileri vardır. Daha açık anlatmak gerekirse, her vefk in 16 bedensiz varlığı yani hüddamları vardır. Hazırlanan vefk lerin üzerine yazılan yazılar ve rakamlar bu hüddamları harekete geçirerek vefki hazırlamasına yardım ederler.

Vefk hazırlayacak kişi alanında uzman olmalı ve aynı zamanda arapça dilini çok iyi bilmesinin yanı sıra ebced hesabından çok iyi anlaması gerekir, yine bunların yanında hüddamlara hükmedecek kadarda güçlü olması gerekir. peki vefk hangi durumlarda ise yaramaz ve ya da bozulur. Vefk amacına uygun bir şekilde hazırlanmadığında vefk bir ise yaramayacaktır. Vefk ler amacına uygun yapımazsa her şey daha kötüye gidebilir. Kalp hastası birine şeker ilacı verilmesi gibi bir durumdur. Bu yüzden vefk hazırlanacak kişiye özel bakım yapılması gerekir. yine vefk yapılırken çok iyi kontrol edilmesi gerekir. çünkü vefk harf ve sayılar ile yapılırlar. Bir rakam yanlış yazılsa bile vefk tutmayacaktır. Vefk i kişi üzerinde taşırken cinsel münasebete girmemeli ve alkol almamalıdır. Vefk i yere düşürmemeli ve özenle taşınması gerektiğini bilin, çünkü ALLAH ın isimleri yazılıdır. Kişi üzerindeki vefki çıkardıktan sonra alkol alabilir cinsel ilişkiye girebilir. Vefk ler ıslanmamalı ve yine vefk ise denize havuza girmemeliyiz. Aksi taktirde vefk bozulacaktır.

Vefk hazırlatacak kişinin bunu bütün iyi niyetler ile yaptırması gerekir, vefk iyi amaçlara hizmet eden bir işlemler bütünüdür. Yine kişinin vefk ile birlikte okuması gereken dualar vardır ve yine kişi bu duaları okumak zorundadır. Kişi bunları yapmaz ise, vefk in etki etme süresi çok uzayabilir ve ya da etki etmeyebilir.

bir yorum bırakın