VEFK GÜNAH MI?

Vefk in sözlükteki anlamı uyum ve denge olarak açıklanmıştır. Vefk ler sağdan sola yukarıdan aşağıya ve yahut bir köşeden bir köseye ve evlerindeki sayıların toplamı birbirine eşit olduğundan dolayı bu ad verilmiştir. Yani kısacası vefk uyum ve denge anlamına gelmekte. Dinimiz yönünden bakıldığında ise vefk tesirli ve etkili dua anlamını taşımaktadır. Vefk ler kişinin ruhsal alemde bir problemi bir sorunu varsa bu problemin düzeltilmesi ve ya da giderilmesi için ruhsal alemden sema katlarına açılan bir tünel olarak ta açıklayabiliriz.

Vefk çeşitleri de oldukça fazla sayıdadır. Belirli bir amaç doğrultusunda hazırlanan bu vefkler kelime sayılar ve yine belirli zamanlar eşliğinde yapılan ve hazırlanan ve aynı zamanda bunların bir kağıda geçirilmesi ile yapılan şekillerdir. Belirli bir amaç için yapılan ve hazırlanan vefk ler belli başlı kurallara uygun olarak hazırlandıktan sonra dereceli hizmetliler bulunur ve o derecelilerin isimleri de yazılır her zaman. Bu dereceli hizmetliler ise dua yolu ile istenen ve yine aynı zamanda yeminler ile ve en önemlisi yüce ALLAH ın izni ile görevli olurlar. Hazırlanan bir vefk bu şekilde hayat geçirilir.

Verk ler çizildikten sonra her sırada bulunan kare sayısına ya da özelliklerine göre adlandırılır. Örneğin bir sırada iki kare varsa ikili 3 kare daha var ise 3 lü vefk hazırlanır. Vefk ler de kendi içlerinde gruplara ayrılırlar. Bunlar ise toprak hava ateş ve su grubudur. Yine bu vefkler yapılırken bağlı bulunduğu gezegene göre de değişiklik gösterir. Bunlarda yine güneş vefk i ve ay vefk i olarak gruplara ayrılmıştır. Elbette vefk ler sadece bu kadar la sınırlı olmaz. Vefk lerin birçok çeşidi bulunmaktadır.

Vefkler hazırlanırken kendi dilimiz değil arapça dilinde bulunan harf ve sayılar kullanılmaktadır. arapça da ki harfler ise ebced hesabında sayısal bir karşılığı vardır. Vefk i yapılan kelimenin ebced hesabındaki karşılığı ve yine vefki yapılacak kelimenin ve yahut cümlenin sayısal değerleri ebced hesabında olur ve bunlardan yardım ve destek alınarak yapılır ve hazırlanır.

Kişiye özel hazırlanan vefk ler de en çok dualar ayetler ve esmalar kullanılır. bunlar kendi dilimizde değil arapça dili kullanılarak yapılır. Arapça da kullanılan kelimeler çoğunlukla kuran da ki ayet ler ve ALLAH ın isimleri ile hazırlanır. Vefk hazırlamak oldukça fazla bilgi birikimi gerektirmektedir. Vefklerin yapılış amacını bilmek gerekir. bir vefki hazırlamak bunlarla sınırlı değildir elbette. Vefki hazırlanacak kişinin burcu gezegenlerin konumları burcunun özellikleri ve yine bununla birlikte kişinin özellikleri gibi bir çok konu ön plana çıkmaktadır.

Vefk lerin büyü ile karıştırılması en çok merak edilen konular arasında yer almaktadır. Vefk ler elbette büyü değildir ve hatta büyü ile hiçbir alakası yoktur. Büyüler yapılırken şeytani varlıklardan yardım alınırken vefk ler hazırlanırken ALLAH ın izni ile görevlendirilmiş hizmetlilerden yardım alınarak yapılır .bu hizmetli dediğimiz varlıklar ise elbette şeytani değil nurani varlıklardır. Yine bununla birlikte vefk ler hazırlanırken insanların en çok merak ettiği konu ise vefk günah mıdır. Elbette vefk günah değildir. ALLAH ın bize verdiği nimetlerden faydalanmak biz insanlara farz kılınmıştır. Dikkat edilmesi gereken husus ise vefki hazırlanacak kişinin üzerinde büyü ve muska gibi şeylerin olmamasıdır. Zaten muska yapıldığında kişinin üzerine manyetik bir enerji oluşur ve bu pasif hale getirilerek etkisiz durumda bırakılır. Vefk ler yapılırken nurani varlıklardan ve ALLAH ın hizmetlilerinden yardım istenerek ve yardım alınarak yapıldığından dolayı hiçbir günahı yoktur. Merak edilen bir diğer konu ise vefk insanların kaderini değiştirir mi. Bunun cevabı elbette hayır. Vefkin insanların kaderini değiştirmesi mümkün değildir, kaderinde zaten vefk hazırlatmak var ise kişi bunu eninde sonunda hazırlatacaktır. İnsanın kaderi asla değişmez. Kişi vefklere inansa bile inanmasa da doğru ve kurallara uygun bir şekilde yapıldığında amacı doğrultusunda hizmet edecektir. Vefk in hazırlanışı Hz. ADEM den itibaren özel ayetler isimler ve aynı zamanda okunan dualar olmuştur. Ve bu okunan dualar samimi ve içten okunduğunda etkili olur. Bu içten ve samimi duygularla okunan ve aynı zamanda yazılan vefk lerden yararlanılır. Bu durum dünyaca ve özellikle Amerika bilim adamlarının dahi kabul ettiği manyetizma bizim bildiğimiz havas ilminden başka bir şey değildir.

Yapılan ve aynı zamanda hazırlanan bu vefklerin başarıya ulaşma ihtimali çok yüksektir. Vefk alanı bir tür ilimdir ve her ilimde olumlu sonuç elde etmek profosyonel bir çalışma gerektirir. Vefk hazırlamak çok fazla emek isteyen bir işlemdir. Vefk i hazırlayan kişinin belirli bir ilim seviyesinde olması gerekir. Havas ilmi dediğimiz ilim içerisinde cifr ilmini numeroloji ve aynı zamanda ebced hesabı gibi ilim dallarını da barındırır. Bunların hepsini bilen kişi zaten havas ilmini biliyor demektir.

İnsanlar arasında vefk i büyü olarak gören ve şiddetle karşı çıkan insan sayısı da fazladır. Bu insanın yanıldıklarını ve gerçekten araştırıp bilmeden yorum yaptıklarını bilmek gerek. büyüler cinlerin yani şeytani varlıkların sayesinde yapılırken. Vefk ler ise, ALLAH ın görevlendirdiği hizmetliler yani nurani varlıklar ile birlikte çalışılarak yapılan işlemlerdir. İnsanlar konu hakkında hiçbir şey bilmeden araştırmadan ön yargılı baktıklarından dolayı vefklere karşı çıkıyor. Kaderi değiştirdiklerini ve bunun büyük günahlar arasında olduğunu iddaa ederler. Bu kesinlikle yanlış tabi ki, vefk ler ALLAHın izni yapılan işlemlerdir. ALLAH ın izni yapılan işlemlerde şeytani varlıklar kullanılmaz, nurani varlıklar kötülüğe asla hizmet etmez. Cin dediğimiz bedensiz varlıklar büyüler yapılırken kullanılan ve yardım alınan varlıklardır. Vefk ler yapılırken dualar ile yapılırlar. Vefk çeşitlerini daha önce söylemiştik. Aşk için yapılan vefkler de bulunur. Aşk vefk i ise kişi aşık olduğu kişinin gözüne girmek ve o kişinin sizden hoşlanmasını sevmesini sağlayan bir işlemdir. Sevdiğini elde etmek isteyenler ise, bu vefk ile istediğini elde eder. Yine aşk vefk i hazırlanırken kişiye detaylı bir bakım yapılması mutlaka gereklidir. Kişinin üzerinde bir büyü ve ya benzeri bir şey var ise o temizlenmeden elbette bir vefk hazırlamak mümkün olmaz. Kişi öncelikle üzerinde bulunan bütün negatif enerjilerden arınması gerekir. Kişi bu negatif enerjilerden kurtulduktan sonra ancak vefk hazırlama işlemine geçilebilir. Kişi böyle bir vefk hazırlatmak istiyor ise mutlaka uzman birinden yardım almak zorunda. Bu konuda uzman biriden yardım alınmazsa elbette vefk hiçbir işe yaramayacak. Uzman kişiler bu işi yaparken havas ilmini bilmeleri gerekir, bu ilmi bilmeyen bir kişinin uzman olması da mümkün olmaz. Bu ilim sahibi kişiler vefk işlemini yaparken yine tek başlarına yapmazlar. Dediğimiz ve yukarıda belirttiğimiz gibi seytani değil nurani varlıklardan yardım alarak yaparlar. Bu şekilde kurallara uygun bir şekilde hazırlanan vefkler başarılı sonuçlar verecektir. Bu yüzden vefk hazırlatacak kişinin uzman birinden yardım almak zorundadır. Böyle işlemler uzun ve zahmetli işler olduğu için kişi zamanını vefk hazırlayan kişi ise hem zamanını hem de emeğini verecektir. Bu yüzden vefk hazırlatacaksanız uzman birini çok iyi araştırıp bulmalı ve doğru kişiye yaptırması gerekir.

bir yorum bırakın