VEFK BOZULUR MU?

Vefk bozulur mu sorusunun cevabı elbette vefk ler bazı durumlarda geçersiz olur ve ya da bozulur. Vefkler uzun işlem ve dualamalar gerektiren işlemler bütünü olarak çıkar karşımıza. Vefk ler hazırlanırken hazırlayacak kişinin elbette alanın uzman olması gerekir. uzman olmasının yanı sıra ise arapça dilini çok iyi bilmesinin yanı sıra ebced hesabını da çok iyi yapması gerekir. bunun nedeni ise, vefk ler hazırlanırken arapça dilinin kullanılması ve harf ve sayı kullanılması çok olmasıdır. Vefk ler hazırlanırken hiçbir şekilde hata yapılmaması gerekir. yapılan en ufak hata vefk i geçersiz yapar ve hiçbir etkisi olmaz.

Vefkin anlamına bakacak olursak, vefk uyum ve denge anlamını taşır ve kişilere çok iyi gelen bir işlemdir. Ancak vefk yaptıracak kişi bunu elbette iyi niyetler ile yaptırması gerekecektir. Vefk ler kötü niyetler ile yapılmazlar. Vefk hazırlayacak kişi havas ilmini de çok iyi bilmesi gerekir. vefk hazırlanırken yardım ve destek alınan varlıklar vardır. Vefk ler yapılırken çok sayıda hem harfler hem de sayılar çok önemlidir. Okunan dualar ile hüddamlar harekete geçirilir. Vefk lerin 16 hüddamı vardır ve bunların 8 i ulvi 8 i ise sulfi varlıklardır. Dualar ve sayılar ile bu varlıklar harekete geçirilir. Bu işlemlerin ardından vefk işlemi tamamlanmış olur, kişiler bu vefkleri kimi zaman üzerinde kimi zaman ise, yüksek bir yerde muhafaza etmesi gerekir. hazırlanan vefk i kişi üzerinde taşırken dikkat etmesi gereken şeyler vardır. Kişi üzerinde taşırken suya girmemeli cinsel ilişkiden uzak durmalı ve bununla birlikte asla yere düşürmemelidir.

Kişi bunlara dikkat etmez ise vefk geçersiz kalır ve ya da bozulur, o kadar zahmetle hazırlanan vefkin bir anlamı kalmaz. Vefk hazırlatan kişi vefkin anında etki etmesini beklememelidir, bu kişinin hangi amaç ile vefk hazırlattığına bağlıdır. Vefk in mutlaka bir uzman tarafından yapılması oldukça önemli bir konudur. Alanında uzman ve havas ilmini bile bir kişi vefk i en iyi şekilde hazırlayabilecektir. Önemli olan uzman kişiden yardım almaktır.

bir yorum bırakın