ÜMMÜ SÜBYAN KİMLERE MUSALLAT OLUR?

Halk arasında al basması olarak tabir edilen olay, ümmü sübyan adı verilen varlık tarafından gerçekleşen ve hamile yeni doğum etmiş kadına ve ya da bebeğine musallat olamaya çalışır ve amacı önce bebeğe zarar vermek ve öldürmektir. Bebeğin ölmesi için elinden ne gelirse yapan bir varlıktır ve yine anneye yani hamile ve ya yeni doğum etmiş loğusa kadına musallat olur bu kadınlara zarar vermeye çalışan bir varlıktır. Bunların yanı sıra yine bir diğer hedefi yaşlı olan yani 65 yaş ve üstü kadın ve erkeklere musallat olarak bu kişilere hastalık verip ölmesine neden olabilecek bir varlıktır. Bu varlık cinlerin aleminden olmakla birlikte çok tehlikeli varlıklardır. Kimi zaman insanlara yaşlı bir kadın kılığına bürünerek görünür ve zarar vermek istediği kişi ile göz göze gelmesi yeterli olacaktır. Bu göz teması gerçekleştiği anda ümmü sübyan dediğimiz varlık etkisini göstermeye başlayacak ve bununla birlikte musallat olma durumu yaşanmaya başlayacaktır. Bu duruma maruz kalan kişilerin kendilerini koruma altına almaları gerekecektir. Bunun için uzman birinin desteği ve aynı zamanda yardımını alması gerecektir.

Cinler ise, şeytanlar gibi dumansız ateşten yaratılmışlar ancak hepsi kötülüğe hizmet etmezler. Onların insanlara benzer hayatları vardır. İçlerinde Müslüman olan ve olmayan, iyi ve ya kötü olanlar olarak bölünmüşlerdir. Müslüman olanları zararsızdır ancak Müslüman olmayıp kötü olan cinler zarar verir, musallat olduklarında zaman ise, musallat oldukları kişi ile sürekli oynarlar ve zarar verir.

Al basması dediğimiz olay ise, çoğunlukla yeni doğum yapmış loğusa kadınların başına gelir. Türk boylarında bu kötü ruh olarak yerini almıştır ve korunmak için çeşitli yollar denenmiştir. Bu varlık yine cinlerdendir ve insan şeklinde loğusa kadına gözükür ve ona dil dökerler. Bu varlığın adı ümmü sübyan dır. Eğer bir dokunma gerçekleşir ise, bu durumda loğusa kadın ciddi zararlar görür. Böyle bir durumda korunmak için yardım alınması gerekir.

Karabasan ise, insanlara tam uykuya dalacakken gelirler ve kişi hareket edemez, konuşamaz ve tepki veremez hale gelir.

bir yorum bırakın