ŞEYTAN CİN AL BASMASI KARABASAN

Şeytan ve cin diye adlandırdığımız varlıklar dumansız ateşten yaratılmışlardır ve bir bedenleri yoktur. Şeytan aslında bir melekti, ta ki cennetten kovulup cehenneme gönderilene kadar. İnsanoğlunun kendisinden üstün olmasına dayanamamış ve sonunda isyan etmiştir. Bu yüzden cennetten kovulmuştur. Şeytan insanoğlunu dinden ve Allah tan uzaklaştırmak için ve yine insanları cehennem çukuruna çekmek için her yolu deneyeceğine ve insanları kandıracağına and içmiştir ve bunun için Allah tan izin almıştır ve kıyamete kadar bu devam edecektir. Şeytan kıyamet gününe dek insanları yoldan çıkarmak için her şeyi yapmasına izin vermiştir. İnsanlar kötülük yaptıklarında ve ya kötülük için bir şeyler yapma peşineyse, mutlaka şeytan oradadır ve o kişiye mutlaka yardım ediyordur, kötülük yapmak isteyen insanların genelde hayatlarındaki her şey yolunda gider. Çünkü şeytan ona her zaman yardım ediyor ki, dinden ve Allah tan uzaklaşsın.

Cinler ise, şeytanlar gibi dumansız ateşten yaratılmıştır fakat hepsi kötülüğe hizmet etmez. Onların insanlara benzer yaşantıları ve hayatları vardır. İçlerinde Müslüman olanı ve olmayanı, iyi ve ya kötü olanları bulunmaktadır. Müslüman olanları zararsızdır fakat Müslüman olmayıp kötü olan cinler zarar verir, musallat olduklarında zaman ise, musallat oldukları kişi ile sürekli oynarlar ve zarar verirler.

Al basması dediğimiz olgu ise, çoğunlukla yeni doğum etmiş loğusa kadınların başına gelmektedir. Türk boylarında bu kötü ruh olarak yerini almış ve korunmak için çeşitli yollar denenmiştir. Bu varlık yine cin tayfasındandır ve insan şeklinde loğusa kadına gözükür ve ona dil dökerler. Eğer bir dokunma gerçekleşir ise, bu durumda loğusa kadın ciddi zararlar görecektir. Bu gibi bir durumda korunmak için yardım alınması gerekir.

Karabasana geldiğimizde ise, insanlara tam uykuya dalacakken gelir ve kişi hiçbir şekilde hareket edemez, konuşamaz ve tepki veremez hale gelir. Bir anlık felç te denilebilir. Bilim dünyasında ise, REM yani rüya görülen anda karşılaşılan bir çeşit davranış bozukluğudur. Karabasan yaşayan insanların bir çoğu stresli insanlardır. Daha çok çocuklara gelmektedir. Böyle bir durum ile karşı karşıya kalmak istemiyorsanız stresten uzak durmak gerekir.

bir yorum bırakın