NAMAZ KILAN İNSANA BÜYÜ SİHİR TUTAR MI?

Büyünün varlığı ve ya var olduğu dinimizce bilinmektedir. Her ne kadar büyü yapmak ve yaptırmak günah sayılıyor olsa da, insanlar elde edemediklerini yüce yaratıcıdan istemek ve sabır göstermek yerine büyü yolunu denemeye karar vermişlerdir. Büyülerin oluşumu çok eski tarihlere dek dayanmaktadır. Yine bununla birlikte büyülerin çok çeşitli olduğunu da belirtmekte fayda var. Yapılan ve uygulanan her büyü farklı amaçlara hizmet eder her zaman. Yapılan her büyü birbirinden farklı işlemlerle ve malzemelerle yapılmaktadır.

Büyüler yapılırken yardım ve aynı zamanda destek alınan varlıklar vardır. Bu varlıklar cin diye adlandırdığımız bedensiz ruhani varlıklardır. Bu varlıklar ile dostluk kuran kişiler büyüleri yaparken bu varlıklardan yardım ve bilgi alarak yaparlar. Onlar olmadan kime ne büyüsü yapılması gibi unsurlara karar vermek ve ya bilmek mümkün değildir. Bir bakım yapılırken bu varlıklardan yardım alınarak yapılır elbette. Hoca ve medyumlar bu varlıklardan aldıkları yöntem ve bilgilere göre büyü yaptırmak ve ya bozdurmak isteyen kişilere yardımcı olmaktadır.

Yapılan ve uygulanan her büyünün kişiler üzerindeki etkisi değişik ve farklıdır. Yapılan bazı büyüler hayırlara ve iyi şeylere vesile olur ve kimseye bir zararı olmazken, yapılan bazı büyüler kötü amaçlara hizmet eder ve büyünün yapıldığı kişiyi fazlaca etkiler. Büyü zaten kişileri belli amaçlar için etki altına alma yöntemidir. Büyü yapılan kişi kendisine bir büyü yapıldığına inanmayabilir ancak kendisinde olan değişimleri çevresi tarafından fark edilebilir. Kişi namaz kılıyor ve yüce yaratıcımıza kalpten inanıyor ve ibadet ediyor ise ve bunula birlikte azından dualar düşmüyor ise, büyü ve sihir çok fazla etki etmeyecektir elbette. Namaz kılan insanlara büyü ve sihir çok fazla etki etmez ancak büyü ile gönderilen cinler kişiyi mutlaka rahatsız edecektir. Yapılan büyüler maalesef tutar ancak her kişi üzerinde farklı etkisi olur. Allah a gönülden bağlı ve dini görevlerini yerine getiren insana büyü etki eder ancak tam anlamı ile etmez, bunları yapmayan kişiye ise büyü tam olarak tutacaktır. Büyülerin dinimizde yeri vardır ve günahtır, kişi dinden çıkmış sayılır.

bir yorum bırakın