MUSKANIN ETKİSİ NE ZAMAN BAŞLAR?

Muskanın etkisinin ne zaman başlayacağından önce muskanın ne olduğunu neden yapıldığını hangi amaçlara hizmet ettiğini ve ardından elbette etsini ne zaman göstereceğini açıklayacağız. Öncelikle muska nedir sorusuna cevap vermek en doğrusu olacaktır. Muska kişi üzerinde bulunan hastalıkları kötülüleri ve ya da nazarları uzaklaştırmak ve aynı zamanda korumak için ve aynı zamanda boyna asılan yazılı kağıttır. Muska kelimesinin aslına bakacak olursak muska kelimesi nüsha anlamına gelmektedir. Arapça kökenli olan bu kelime dilimize nüsha olarak geçmiştir. muska kelimesi kuzey afrika da hurz doğu arabistan da hamaya, hafiz ve ya maaza adı verilmiştir. Hadis ve fıkh kitaplarında ise rukye olarak geçmektedir. Muska çoğunlukla hastalıklardan ve kötülüklerden korunmak için taşınan ve aynı zamanda üçgen şeklinde taşınan kağıttır.

Muskalara sadece sure ayet ve hadisler yazıldığı gibi ALLAHın meleklerinin adları tılsımlı sözler ve rakamlar da eklenir. İslam alimler kişiye zarar veren şeyleri üçe ayırmışlardır. bunlardan ilki açlık için ekmek yemek ve susuzluk için su içmek gibi kesin olanlarıdır. Kişi zararı giderecek şeyi kullanmak farz ve onu terk etmek ise haram dır. muhtemel olanı yapmak iyidir ancak onu terk etmek haram değildir. Son çeşidini yapmak ise, caizdir.

Yine muskalar hazırlanırken bunu sıradan insanlar yapmamaktadır. Bu alanda uzman kişiler tarafından yapılması gereken bir yazıdır. Muskalarda ayet hadis ve tılsımlı kelimeler ve sayılar bulunduğundan dolayı her insan bunları bilmediği gibi yazamaz da …muskalar hastalıktan kurtulma gibi birden fazla amaçlar için yapılabilmektedir. Bunlar tabiki yazıldıktan sonra dualanır, bunlar çoğunlukla salih olan kişiler tarafından yapılsa daha iyi olacaktır.

Gerçek Müslüman sihir büyü fal gibi şeylere inanır ancak her zaman uzak durur. Bunun yanı sıra mezarlara mum dikmek tellere ip bağlamak gibi inanışlara da karşı çıkar. Muska yazılmasının büyü olduğunu iddaa eden kişiler kesinlikle yanılıyorlar. Muska yazmak büyü değildir, kişinin kendine dua yolu ile koruma altına almasıdır. Büyüler de ise öncelikle bir bakım yapılır, ve bu bakım kişinin ismi ve anne ismi ile bakılır, kişinin anne ismi olmadan yapılacak bir bakım elbette olumlu sonuç vermeyebilir. Bu yüzden kişinin anne ismi olmadan bakım yapmak sağlıklı olmayacaktır. Bu sebepten dolayı kişinin anne ismi oldukça önemlidir. Yapılacak hangi işlem olursa olsun mutlaka bir bakım yapılır ve ardından işlemler gerçekleştirilir.

Büyülerin çeşitleri oldukça fazladır. İnsanların amacına göre çeşitlilik kazanmıştır. Bazı insanlar özellikle kaynanalar gelinlerinin dillerini bağlatmak için bağlama büyüsü yaptırmak isterler. Kimiler sevdiklerini elde etmek için bağlama büyülerini yaptırmak isterler. Bu tür konularda nihat Hatipoğlu en güzel bilgilendirmeleri yapacaktır. İslam dini üzerine okumuş kişiler bu konulara çok fazla bilgilere sahiplerdir.

Muskalar yapıldıklarında ve takılmaya başladıktan etkisini göstermeye başlayacaktır. Kişilere şifa amaçlı yapılan ve boyuna ve ya bileğe takılan muskalar oldukça etkilidir her zaman. Muskaların belirli ayet ve hadisler ile birlikte tılsımlı sayılar ve kelimeler eşliğinde hazırlandığını daha önce söylemiştik. Muskalar hazırlandıktan sonra takılır ve etkisini göstermeye başlar… Aşk büyüleri oldukça eski bir tarihe sahip olduğu bilinir. Uzun yıllar boyunca uzman olan kişiler tarafından kullanılan bir yöntem olmuştur. f Aşk büyülerinin genel olarak sevgilerine karşılık bulamayan kişiler tarafından çok tercih edildiği görülmektedir. etkili olduğu düşünülen birçok aşk büyüsü türü olduğu bilinmektedir. Tabii bu büyüler uzman kişiler tarafından yapıldığında zaman etkisi ortaya çıkar. Bu büyü çeşitlerinden biride fotoğrafla yapılan aşk büyüsüdür. bu büyü üç büyük cin yardımı ile yapılan ateşli bir büyü olarak tanınmaktadır. Bu şekilde yapılan tek büyü olma özelliğine de sahiptir. Fotoğrafla yapılan aşk büyüsü çok eski tarihlere dayanan ve Asya şaman büyüleri arasında olan bir büyü olma niteliğini gösterir. Orta Asya Türkleri tarafından çok tanınmış olan adları Çar, Çur ve Çor olan üç büyük cin bulunur. Bu üç büyük cinden birçok kişi çekinmekte ve korkmaktadır tabi ki. Bugünde insanlar tarafından kullanılan, artık insanların diline yerleşmiş olan karman çorman ve çarçur kelimeleri buradan ortaya çıkmış durumdadır. Fotoğrafla yapılan aşk büyüsü bu üç cinin yardımıyla yapılabilir ve adından da anlaşılacağı gibi kara büyüler içinde yer alan güçlü büyülerdendir. Fotoğrafla yapılan aşk büyüsü sevilen kişiyi kendine aşık etmenin yanında sevilen kişiyi kendine bağlamak, onu elde tutmak içinde kullanılabilen etkili bir büyüdür. Bu büyü için eski insanlar derileri kullanılırmış. Günümüzde ise deri bulmak çok zor olmasa da kağıt kullanılarak da yapılması mümkün olan bir büyü türüdür. Eski insanlar tarafından da sıkça kullanılan fotoğrafla aşk büyüsü oldukça etkili bir büyü çeşidi olarak göze çarpar. Fotoğrafla yapılan aşk büyüsü özellikle evli kişiler tarafından çok sık tercih edilir. Evli kadınlar bu büyüyü bir can simidi olarak düşünürler. aşk büyüsünün bu kadar yaygın olarak kullanılmasının ve merak edilmesinin sebebi süreklilik kavramının olması durumudur. Fotoğraf ile yapılan aşk büyüsü bu konuda uzman kişiler tarafından yapıldığında ise hem çok etkili olmaktadır hem de etkisini uzun süre devam ettirme gücüne sahiptir. Resim ile yapılan aşk büyüsü de diğer büyüler gibi geceleri yapılan büyüler arasında yer alır. Resim ile yapılan aşk büyüsü kişiye özel hazırlanır ve doğru zamanlarda yapılması zorunludur. Büyü belirli zamanlarda yapılacak okumalar ve uygulamalarla etkisini gösterebilmektedir sadece.

Yapılan büyüleri bozmak insanlara farz kılınmıştır. Yapılan büyüleri bozmak için birden fazla yol vardır. Peygamber efendimizin zamanından bu yana sirkenin büyü bozmada çok etkili bir yöntem olduğu bilinmektedir. Sirkenin faydasının olmadığı bir şey yoktur. Özellikle büyülerin bozulmasında oldukça sık kullanılan bir yöntem olmuştur. İnsanlar sirkeli su ile yıkanabilir, evlerini yine sirkeli su ile temizlediklerinde korunabilirler, bu sirkeli su ile temizlik yapıldığında ve bu temizlik aşamasında dua da okunursa çok daha fazla etkili olacaktır. Sirke kullanmanın yanı sıra kişilerin idrarlarının da büyüleri bozmak için kullanıldıkları yine bilinen bir durumdur. Her ne kadar idrarın kullanılması tavsiye edilmez ve bu yüzden sirke kullanmak çok daha doğru olacaktır.

Muskalar olsun büyüler olsun çok çeşitli amaçlar ile yapılabilir ve aynı zamanda hazırlanabilir. Bunlar yapılmadan önce bir bakım yapılması zorunludur. Yine bakımlarda kişinin ismi ve anne ismi olması zorunludur. Hoca ve medyumlar bu bakımı yaparken bedensiz varlıklar dediğimiz ve cin olarak isimlendirdiğimiz varlıklar aracılığı ile yapılmaktadır. Bu yüzden kişinin ismi ve anne ismi zorunludur. Bunlar olmadan kişilere bakım yapmak mümkün değildir, yapılan bakımların ardından hoca ve ya medyum ne yapılması gerekiyor ise ona göre yol izleyecektir. Kişinin üzerinde her hangi bir büyü var ise o büyü bozulmadan her hangi bir işlemin yapılması mümkün değildir.

Muskaların hazırlanması belirli işlemler gerektirmektedir. Muskalar hazırlanırken ayet ve hadisler kullanılırken aynı zamanda tılsımlı ve özel harfler ve kelimeler kullanılır. Bu gibi işlemler için uzman birinden yardım almak en doğrusu olacaktır.

Leave a comment