MUSKANIN ETKİLERİ

Muska dendiği zaman herkesin aklına büyü geliyor ancak her muska değildir. Yapılan bazı büyülerde evet muska yazılır ancak her büyü de de muska yazılmaz. Muskalar bazen koruma amaçlı yapılırlar ve kimseye bir zararı yoktur. Muskalar insanların kötülüklerden kurtulmak için başvurdukları bir yol ve aynı zamanda yöntemdir. Muskanın etkileri çok fazla olabilir doğru ve iyi bir şekilde yapıldığı taktirde tabiki. Muskalar çoğunlukla insanların kötülüklerden korunmak için seçtiği bir yoldur, ancak kötü bir büyü ile muska yapılıyor ise, bu muska büyünün yapıldığı kişiye çok kötü bir şekilde etkileyecektir. Bu yüzden muskanın ne ve hangi amaç ile yapıldığını bilmek ve ona göre hareket etmek en doğrusu olacaktır.

Muskalara sadece sure ayet ve hadisler yazılmasını yanında ALLAH ın nurani varlıkları yani meleklerinin adları tılsımlı sözler ve rakamlar da eklenerek hazırlanmaktadır. İslam alimleri kişiye zarar veren şeyleri üçe ayırmıştır. bunlardan birincisi açlık için ekmek yemek ve susuzluk için su içmek gibi kesin olanlarıdır. Kişi zararı giderecek ve aynı zamanda yok edecek şeyi kullanmak farz ve onu terk etmek ise haram dır. muhtemel olanı yapmak iyidir ancak onu terk etmek haram değildir. Son çeşidini yapmak ise, caizdir.

Yine muskalar yapılıp hazırlanırken bunu sıradan insanlar elbette yapmamaktadır. Bu alanda uzman kişiler tarafından yapılması gereken bir yazıdır. Muskalarda ayet hadis ve tılsımlı kelimeler ve sayılar bulunduğu için her insan bunları bilmediği gibi yazamaz da …muskalar hastalıktan kurtulma gibi birden fazla amaçlar doğrultusunda yapılabilmektedir. Bunlar tabiki yazıldıktan sonra dualanır, bunlar çoğunlukla salih olan kişiler tarafından yapılsa daha iyi olacaktır.

Gerçek Müslüman yani dinini en güzel şekilde yaşayan kişiler sihir büyü fal gibi şeylere inanır ancak her zaman uzak durur. Bunun yanı sıra mezarlara mum dikmek gibi tellere ip bağlamak gibi inanışlara da elbette karşı çıkar. Muska yazılmasının büyü olduğunu iddaa ve aynı zamanda öyle olduğuna inanan kişiler kesinlikle yanılıyorlar. Muska yazmak büyü değildir, kişinin kendine dua yolu ile koruma altına almasıdır.

bir yorum bırakın