MUSKALARDAN KORUNMA YOLLARI

Muskalar iki türlü karşımıza çıkmaktadır ve bu muskalar koruma amaçlı yapıldığı gibi büyü ile birlikte de yapılan bilen muskalardır. Muska kelime itibari ile nüsha yani kopya anlamını taşımaktadır. Muskanın içerisinde çeşitli ayet ve esmalar vardır ve bunların yanında numara ve şekillerde bulunabiliyor. Bunların yazılmasının ardından yazılan kağıt üçgen şekline getirilip boyuna ve ya bilek gibi yerlere asılan bir kağıttır. Kişi üzerinde bazen belirli bir süre taşırken bazen de kalıcı olarak üzerinde tutması gerekebiliyor. Üzerinde tutma gibi bir şey yok ise belirli bir süre sonrasında yüksek bir yerde saklayabiliyor.

Muskalar koruma amaçlı yapılabilmektedir. Kişi kendisi kötü olan her şey uzak tutup korumak istediğinde koruyucu bir muska yazdırabilir, bu koruma muskası aynı zamanda kişiyi büyülerden de koruyabilmektedir. Bu yüzden koruyucu muskaların bir günahı yoktur, yüce ALLAH insanları kötülüklere karşı korunmasını farz kılmıştır. Bu yüzden koruyucu muskaların bir günahı bulunmamaktadır. Bir diğer muska türü ise, büyüler ile birlikte yapılan muskalardır ve muskalar büyülerin günah olduğu kadar muskaları da günahtır. Büyülerde kullanılan muskaların içinde yine yapılan büyüye göre yazısı duası ve ayetleri bulunmaktadır.

Bu kötü niyetlerle yapılan muskalardan korunmanın yolu yine bir koruyucu muska yaptırmaktır. Kişi koruyucu muska yaptırarak hem büyülerden kendini kurtarmış olur ve bununla birlikte kendisine gelebilecek kötülüklere karşı kendini koruma altına almış olur. Bu yüzden muskalar hayatımızda büyük yere sahiptir. İlk muska yine peygamber efendimize Cebrail a.s aracılığı ile yazdırılmıştır ve o günden sonra muskalar hayatımıza yerleşmiştir. Elbette bu muskalar kötü amaçlar ile yapılmamaktadır. Kişiyi düşmanlarına karşı üstün kılmayı hedeflemiştir. Bu yüzden muskalar oldukça önemlidir.

Kişi muskayı yazdırdıktan sonra içinde yazılan dua ayetleri kendisi de okursa muska daha etkili bir şekilde etki edecektir. Kişi muskalar ile birlikte dua okuduğunda kötülüklere karşı daha iyi bir kalkan oluşturacaktır. Muska yazmakta elbette kolay bir iş değildir, bu işi yapan uzmanlardan yardım istemek ve yine bu uzman kişilerden destek alarak yapılması gerekmektedir.

Leave a comment