MUSKA NASIL YAZILIR?

Muskaların hazırlanış ve aynı zamanda yazılışları yapılış amaçlarına göre şekil kazanır. Muskalar yazılırken elbette arapça dili kullanılır. Bunların yanı sıra çeşitli sembol harf ve sayılarda eşlik eder. Muskalar iki amaç ile yapılabilirler. Bunlardan ilki koruma amaçlı yapılan muskalar ve bir diğeri ise büyüler ile birlikte yapılan muskalardır. Kişi kendini korumak için muska yaptırmak istiyor ise, bunun bir günahı olmaz, kişi koruma muskası yazdırarak kendisini koruma altına almasında bir sakınca yoktur. Yine cinlerden musallat olanlardan korunmak ve aynı zamanda uzak durmak için yine koruma muskası yaptırabilirler.

Muskanın tarihine göz atacak olursak eğer, ilk muskanın peygamber efendimiz tarafından kullanıldığını görebiliriz. Peygamber efendimize yazılan muska yine koruma muskası olup peygamber efendimizin savaşlarda galip gelmesi için ve aynı zamanda kötülüklerden korunması için yazılmıştır. O günden sonra muskanın varlığı kabul edilmiş ve insanlar muska yazdırarak kendilerini koruma altına almışlardır. O günden sonra muska günümüze kadar gelmeyi başarmıştır. Muskalar günümüzde hala varlığını korumayı başarmıştır. Muska ile insanlar kendilerini koruma altına almış kendilerini kötülüklere karşı korumuştur. Bazı durumlarda cinler insanlara musallat olabiliyor ve bununla birlikte cinler o musallat oldukları kişiyi rahat bırakmıyor ve hayatı zehir ediyorlar. Bu gibi durumlarda yine koruma muskası yazılabilir. Bunun yazılan muskayı kişi belirli bir süre üzerinde taşıması gerekir. kişi muskayı taşırken elbette dikkat etmesi gerekenler vardır. Kişi muskayı taşırken muskayı yere düşürmemelidir. Muska ile banyo yapmamalıdır ve bununla birlikte cinsel ilişkiye girmemelidir.

Muskalar yazıldıklarında içinde dualar vardır ve bun dualar önemli dualardır. Kişiler bu yazılan muskayı taşırken bu yüzden özen göstermelidir. Kişi yazılan muskayı belirli bir süre üzerinde taşıdıktan sonra yüksek bir yere kaldırmalıdır. Yine muşlar yazılırken duaların belli bir zamanı ve saati olur muskar bu özel vakitlerde yazılmalı ve dualanmalıdır.

Kişiler muska yazdırmak istediklerinde mutlaka uzman birinden yardım alarak yaptırması kişinin yararına olacaktır. Muska yazmak ve hazırlamak ciddi bir iştir ve kesinlikle bu konuda uzman biri olmalıdır, yoksa muskanın hiçbir anlamı kalmaz.

Leave a comment