MUSKA NASIL KULLANILIR?

Muskaların kullanımı muskanın yapılış amacına göre değişir. Yazılan bazı muskalar kişi üzerinde taşınması gerekirken bazı muskalar bir yerde saklanarak kullanılır. Muskalar çoğunlukla üçgen şeklinde olur ve yedi kat muşambaya sarılır ki ne hava alsın ne de su geçirsin. Ancak muskalar yazılıp sarıldıktan sonra bir bez ile kaplanır ve dikilir, ancak çok dikkat edilmesi gereken bir nokta var ki, dikilirken muskada bir delik açılmaması gerekir. aksi taktirde muska etkisini göstermez ve ya da muskanın bir geçerliliği kalmaz, bu yüzden muskalar hazırlandıktan sonra itina ile taşınmalı ve çok dikkatli olmak gerekir.

Muskaların hazırlanış ve aynı zamanda yazılışları yapılış amaçlarına göre şekil kazanır demiştik. Muskalar yazılırken arapça dili ile yazılır. Bunların yanı sıra çeşitli sembol harf ve sayılarda eşlik eder. Muskalar iki amaç ile yapılabilir. Bunlardan ilki koruma amaçlı yapılan muskalar ve bir diğeri ise büyüler ile birlikte yapılan muskalardır. Kişi kendini koruma altına almak için muska yaptırmak istiyor ise, bunun bir günahı olmaz, kişi koruma muskası yazdırarak kendisini koruma altına almasında bir sakınca yoktur. Yine cinlerden musallat olanlardan korunmak ve aynı zamanda uzak durmak için yine koruma muskası yaptırılabilir.

Muskanın tarihine gelecek olursak eğer, ilk muskanın peygamber efendimiz tarafından kullanıldığını görebiliriz. Peygamber efendimize yazılan muska yine koruma muskası olup peygamber efendimizin savaşlarda galip gelmesi için ve kötülüklerden korunması için yapılmıştır. O günden sonra muskanın varlığı kabul görmüş ve insanlar muska yaptırarak kendilerini koruma altına almışlardır. O günden sonra muska günümüze kadar gelmeyi başarmıştır. Muskalar günümüzde hala varlığını korumayı başarmıştır. Muska ile insanlar kendilerini koruma altına almış ve bununla birlikte kendilerini kötülüklere karşı korumuşlardır. Bazı durumlarda cinler insanlara musallat olabilir ve bununla birlikte cinler o musallat oldukları kişiyi rahat bırakmıyor ve hayatı zehir ediyorlar. Bu gibi durumlarda yine koruma muskası yazılabilir. Bunun yazılan muskayı kişi bir süre üzerinde taşıması gerek. kişi muskayı taşırken dikkat etmesi gerekenler var. Kişi muskayı taşırken muskayı yere düşürmemeli ve Muska ile banyo yapmamalıdır ve bununla birlikte cinsel ilişkiye girmemelidir.

bir yorum bırakın