MUSKA GÜNAH MIDIR?

Muskalara sure ayet ve hadisler yazılmasının yanı sıra ALLAH ın meleklerinin adları tılsımlı sözler ve rakamlar eklenerek hazırlanmaktadır. İslam alimleri kişiye zarar veren şeyleri üçe ayırmışlar. bunlardan ilki açlık için ekmek ve susuzluk için su içmek gibi kesin ve kati olan grup vardır. Kişi zararı giderecek şeyi kullanmak farz ve onu terk etmek ise haram dır. olanı yapmak iyidir ancak onu terk etmek haram değildir. Son çeşidini yapmak ise, caizdir.

Yine muskalar yapılırken ve hazırlanırken bunu sıradan insanlar elbette yapamazlar. Bu alanda uzman kişiler tarafından yapılması gereken ve hatta zorunlu bir yazıdır. Muskalarda ayet hadis ve tılsımlı kelimeler ve sayılar bulunduğu için her insan bunları bilmediği gibi yazması da mümkün değildir …muskalar hastalıktan kurtulma gibi birden fazla amaçlar için yapılabilirler. Bunlar tabiki yazıldıktan sonra dualanır, bunlar çoğunlukla salih olan kişiler tarafından yapılsa daha iyi sonuçlar verecektir. Muskaların etki süreleri de yapan kişiye ve ne amaç ile yapıldığına bağlıdır, bazı muskalar hayat boyu süreceği gibi bir süre sonra etkisini kaybeden muskalar da vardır. Etkisini bir süre kaybeden muskaların yenilenmesi gerekmektedir.

Muskalar çeşitlerine göre günah ve olmayan olarak ayrılabilirler. Kişinin kendini koruma altına almak için yaptığı ve dualar eşliğinde hazırlanan muskaların bir günahı yoktur ancak kötü büyüler için de yapılan muskalar bulunur ve elbette bunlar günah sayılırlar. Muskalar yapılacak işlemlere göre belirlenerek yapılırlar. Kişilerin kendilerini korumak adına hazırlattıkları muskalar vefkler vardır bunlar günah sayılmaz ve hatta kişinin kendisini koruması farz kılınmıştır. Bu yüzden muskaların yapılış nedenlerine göre değişiklik gösterir. İyilik için yapılan ve kötülük için yapılan çok sayıda büyü türü ve çeşidi olduğu bilinmektedir. Bu büyülere sevdiğiniz kişiyi kendinize bağlamak için yapılan, insanları birbirinden ayırmak için yapılan, insanlara zarar vermek için yapılan ölüm için yapılan büyüleri misal verebiliriz. Büyüleri sıradan normal insanlar tarafından yapılabilen bir şey değildir. Gerçekleşmesi için, uzman kişiler tarafından yapılması doğru olacaktır. Yapılacak büyü çeşidine göre büyü malzemelerinde de değişkenlik gösterebilir.

bir yorum bırakın