MUSKA BÜYÜ

Muska dendiği zaman insanların aklına ilk büyü geliyor ancak her muska değildir. Yapılan bazı büyülerde evet muska yazılmakta ancak her büyü de de muska yazılmaz. Muskalar bazen koruma amaçlı yapıldığında kimseye bir zararı yoktur. Muskalar insanların kötülüklerden kurtulmak için başvurdukları bir yol ve aynı zamanda yöntemdir. Muskanın etkileri fazla olabilir doğru ve iyi bir şekilde yapıldığı taktirde tabiki. Muskalar çoğunluk ile insanların kötülüklerden korunmak için seçtiği bir yoldur, ancak kötü bir büyü ile muska yapılıyor ise, bu muska büyünün yapıldığı kişiyi kötü bir şekilde etkileyecektir. Bu yüzden muskanın ne ve hangi amaç ile yapıldığını bilmek ve ona göre hareket etmek en doğrusu olur.

Muskalara sadece sure ayet ve hadisler yazılmasının yanında ALLAH ın nurani varlıkları yani meleklerinin adları tılsımlı sözler ve rakamlar da eklenerek hazırlanır. İslam alimleri kişiye zarar veren şeyleri üçe ayırmıştır. bunlardan ilki açlık için ekmek yemek ve susuzluk için su içmek gibi kesin olanlarıdır. Kişi zararı giderecek ve aynı zamanda yok edecek şeyi kullanmak farz ve onu terk etmek ise haram dır. muhtemel olanı yapmak iyidir ama onu terk etmek haram sayılmaz. Son çeşidini yapmak ise, caizdir.

Yine muskalar hazırlanırken bunu sıradan insanlar elbette yapamaz. Bu alanda uzman kişiler tarafından yapılması gereken bir yazıdır. Muskalarda ayet hadis ve tılsımlı kelimeler ve sayılar bulunduğu için her insan bunları bilmediği için yazamaz da …muskalar hastalıktan kurtulma gibi birden fazla amaçlar doğrultusunda yapılabilmektedir. Bunlar tabiki yazıldıktan sonra dualanır, bunlar çoğunlukla salih olan kişiler tarafından yapıldığında daha iyi olur.

Gerçek Müslüman yani dinini güzel bir şekilde yaşayan kişiler sihir büyü fal gibi şeylere inanır ama her zaman uzak durur. Bunun yanı sıra mezarlara mum dikmek gibi tellere ip bağlamak gibi inanışlara da elbette karşı çıkarlar. Muska yazılmasının büyü olduğunu iddaa eden ve aynı zamanda öyle olduğuna inanan kişiler kesinlikle yanılıyor. Muska yazmak büyü değildir, kişinin kendine dua yolu ile koruma altına almasıdır.

bir yorum bırakın