Medyum Kimdir – Ne Yapar?

İnsanlar bazı sorunlarla karşılaştıklarında medyumlara başvurabilmektedirler. Bu sorunlar genel olarak tıp alanında tedavi bulunamamış hastalıklar, bitmek üzere olan evlilikler, sevgilisinden ayrılmış kişiler veya başka insanlara zarar vermek gibi sorunlar olarak göze çarpmaktadır.

Ayrıca daha bunlara benzer birçok konu hakkında yardım alınmaktadır. Medyumluk bu tür konuları içeren bir kavramdır. Ruhlar alemiyle bağlantı kurup ruhsal varlıklarla iletişime geçebildiğine inanılan kişilerdir. İnsanlar bir başkasına zarar vermek için çeşitli büyüler kullanabilmektedirler. Bu zarar hastalık ve hatta ölüm gibi ciddi bir zarar olabilir. Kendilerine büyü yapılmış olan insanlar en etkili ve ilk tercih olarak düşünmektedirler.

Medyumlar insanlara bu tür konularda yardım edebilen kişilerdir. Ülkemizde gelişmiş olan şehirlerde özellikle internet ortamının da gelişmiş olması sebebiyle bu alanla ilgilenen kişilere ulaşmak daha kolay bir hal almıştır. Ancak internet ortamının gelişmiş olması nedeniyle kendini medyum olarak ifade eden ancak ard niyet besleyen kişilerin sayısında da artış görülmektedir. Bu sahte kişiler insanlara sorunları konusunda yardım edemezler. Bu kişiler sadece insanlara yanlış bilgiler vererek, onları yanlış yönlendiren kişilerdir. Bu nedenle yardım alacağınız Medyumu seçme konusunda son derece dikkatli olmanız gerektiğini bilmenizde fayda var. Bunun için dikkat edebileceğiniz bazı fonksiyonlar vardır ve size yardımı dokunabilir. Görüştüğünüz kişinin diploma ve vergi levhası gibi resmi evraklara sahip olup olmadığını öğrenmenizde fayda vardır. Ayrıca yardım alacağınız kişinin daha önceki başarılarına da bakmanız sizin için fayda sağlayabilir. Ancak yine de bir yardım almadan önce onun kesin olarak işinde uzman olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Bu nedenle şansınızın da size biraz yardımcı olması gerekmektedir.

Medyumlar büyü bozma işinde başarılı olduğu kadar büyü yapma işinde de son derece başarılı olabilen kişiler olarak göze çarpamaktadır. Bazı özel yetenekleri olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Bu yetenekler ya doğuştan gelen ya da aileden miras kalmış çok önemli özelliklerdir.

En Güvenilir Medyumların bu yeteneklerini nasıl kullanacakları tamamen onların ahlak anlayışına kalmış bir durumdur. Medyumlar bu özelliklerini iyilik için olduğu gibi kötülük içinde kullanabilen kişilerdir. Yaptıkları bazı büyülerin son derece etkili olduğu görülmektedir ve bozulması da neredeyse imkansızdır.

Medyum Tacettin Hoca

Medyum Tacettin Hoca yaşadığımız dünya ile eterik dünya arasında bağ kurabilme ve haberleşme konusunda kendisini geliştirmiş en iyi medyumlar arasında yer almaktadır.

Sizinle iletişim kurarken trans yönetimi kullanırlar. Trans yönetimi ile tüm yoğunluğunu verir, beyin enerjisiyle düşündüğü konuya odaklanarak, karşısındaki kişinin gizemli ve bilinemeyen hallerini anlamaktadır.

Bu işlem sırasında çok kısa bir süreliğine de olsa bedenlerini  terk edip eterik bağ ile yoğunlaşırlar. Bu yoğunlaşma sayesinde zamana ve konuya tamamen odaklanabilmektedirler. Modern ruh bilimciliğine (spiritüalizme) göre medyumluk genellikle iki gruba ayrılıyor. Bunlar;

Zihinsel Medyumculuk

Ruhani varlıklarla iletişime geçerken bilinci açıktır ve beş duyusu kullanmadan iletişimi gerçekleştirir  ardından ne gördüğünü, duyduğunu ya da hissettiğini anlatır. Ruhlar alemiyle iletişime girebilmesi için kullandığı bir diğer yol da trans yöntemidir. Ruhani varlık trans halindeyken medyumun aklını kullanarak iletişime geçer, bu esnada bilinci açıktır. 

Fiziksel Medyumluk

Zihinsel yöntemde iletişim yalnızca  medyum tarafından tecrübe edilirken fiziksel yöntemde seansta bulunan herkes iletişime şahit olabilir. Genellikle vurma sesleri, çeşitli sesler, ruhani varlığın kendisinin ya da elleri ayakları gibi vücut kısımlarının görünmesi, insanların havaya yükselmesi ve nesnelerin hareket etmesi gibi olaylar yaşanır.
Fiziksel yöntemde seansları karanlık ya da hafifçe aydınlatılmış bir odada gerçekleştirilir.