KÖTÜ CİNLER

Cin dediğimiz varlıklar, kelime anlamı olarak gizli, üstü örtülen anlamı taşımaktadır. Yine cin dediğimiz varlıklar bizim dünyamızda yaşayan ancak farklı boyutlarda yaşamlarını sürdüren varlıklardır. Cinler de şeytan gibi dumansız ateşten yaratılmışlardır. Cinler de insanlar gibi yaşadıkları bir hayatları vardır, insanlara çok benzerler, insanlar gibi doğar yaşar büyür ve ölürler, yine bunların yanında cinler de insanlar gibi beslenme ihtiyacı duyarak yer ve içerler, aynı zamanda çoğalırlar. Cin dediğimiz varlıkların bir bedeni olmadığı gibi enerjiden oluşurlar.

Cinlerin de insanlar gibi Müslüman olanı olmayanı ve iyisi kötüsü olan varlıklardır. Körü cinler dediğimiz cin taifesi Müslüman olmayan kısımda yer almaktadır ve kötü cinler dediğimiz bu ruhani varlıklar insanlara zarar vermek için bulunurlar ve bununla birlikte kötü ve pis büyülerde kötü cinlerden yardım alınmaktadır. İnsan gözü ile görülmeleri olası bir durum değildir. Biz insanlar onları her ne kadar göremesek te onlar bizi görmektedirler. Cinler ile farklı boyutlarda yaşadığımızdan dolayı cinler alemi geceyi yaşarken insanlar gündüzü yaşamakta. Cinlerin çok bulunduğu yerler ve mekanlar ise, ıssız terkedilmiş yerler ve hamam gibi yerlerde fazlaca yaşarlar. Cin dediğimiz bu bedensiz varlıklar insanları rahatsız eder, yalnız cinler insanlara durduk yere asla zarar vermezler. İnsanlar tarihten bu yana cinler ile iletişim kurmak istemişlerdir. İnsanlar cinlerden yardım ve destek almak için onlarla sürekli iletişim halinde olmuşlardır. İletişim kuranların birçoğu hoca ve medyumlardır yani uzman kişilerdir. Büyüleri yapmak için bu hoca ve medyum dediğimiz kişiler cinlerden yardım alarak büyüler yapmışlardır ve ya bozmuşlardır. Hoca ve medyumlar cinlerden edindikleri bilgiler ve yöntemler doğrultusunda insanlara istediklerini vermişlerdir. Cinler kendilerine zarar verilmediği sürece insanlarla pek uğraşmazlar. yine cinler insanlara büyü yolu ile gönderilirler. Cinlerin kötü olanları insanlara büyük zararlar verebilirler.

Kötü Cinlerden korunmak isteyenler için yüce Allah ın bize gönderdiği kuran da bulunan ayet ve dualar vardır. Kötü Cinlerden korunmak için bu duaların sıkça okunması kişinin yararına olacaktır. Dediğimiz gibi kötü cinler büyü yolu ile kişilere gönderilmiş ve gönderilen cin kişiye musallat olmuş ise, kişinin edeceği dualar pek etkili olmayabilir.

bir yorum bırakın