KİME BÜYÜ TUTMAZ NEDEN?

Büyülerin yapılış amaçları çok farklı ve çeşitlidir. İnsanlar çok eski tarihler boyunca istediklerini doğal ve normal yollar ile elde edemediklerinde büyü yolunu tercih etmişlerdir. Büyü yolu ile kişiler etki altına alınır ve büyü hangi amaç ile yapılmışsa kişi o yönde etki altında olur. Büyüler bozulmadığı müddetçe büyü yapılan kişi büyünün tesirinden maalesef kurtulamaz. Büyü yapan kişiler büyüleri tek başlarına yapmazlar, yardım aldıkları ve cin dediğimiz varlıklar vardır, bu varlıklar cin olarak bilinen bedensiz dumansız ateşten yaratılmış ve bir bedene sahip olmayan varlıklarıdır. Büyü yapan kişiler cinler ile iletişim kurarlar ve konuşurlar, cinlerle dostluk kurduklarında , cinlerden yardım isterler. Büyüler yapılırken bir büyünün nasıl yapıldığı hangi duaların ve yine hangi malzemelerin kullanıldığı gibi bütün bu bilgiler cin dediğimiz varlıklardan alınır.

Büyüler her insanda farklı ve değişik etkiler yaratır ve yine bu büyüler bozulmadığı sürece büyü yapılan kişi büyünün etkisinden kurtulamaz. Burada insanın inanç seviyesi çok önemli bir yere tutar. Büyü yapılan kişi 5 vakit namazını kılıp sürekli abdestli gezen ve yine devamlı kuran okuyan biri Allah a tam anlamı ile bağlı insanlarda pek etki etmez. Büyü Allah ın izni gerçekleşen bir şeydir. Allah ın izni olmadan büyüler ne yapılabilir ne de etki edebilir. Büyüler büyük islam alimlerine ve hatta peygamber efendimize bile yapılmıştır. Büyüler yapıldıklarında herkeste değişik etki gösterir ve böyle bir durumda sabır ve tevekkül devreye girer. Allah a tam olarak bağlı biri büyünün etkisinden okuduğu dualar ile bir nevi korunabilir.

Yukarıda saydıklarımızı yapmayan kişiler büyüden elbette daha çok etkilenir. Büyüler ile insanlar yoğun bir şekilde etki altına alınır. bu etki insanlara psikolojik zarar vermesiyle birlikte sağlıklarını bozacak seviyeye bile gelebilirler. Büyülerden korunmak isteyen kişiler mutlaka dua etmelidir. Büyülere karşı okunan dualar bolca ve sürekli okunduğunda büyünün etkisi çok güçlü olmayabilir. Eğer kişi yapılan büyü ile baş edemiyor ise, ilim sahibi insanlardan yardım alması kişinin yararına olacaktır. İfade ettiğimiz gibi dualar ile büyünün etkisi azaltılabilir. Bunun için duaları bolca okumak gerek

Leave a comment