KENDİ BAŞIMA BÜYÜ YAPABİLİR MİYİM?

Büyüleri herkesin yapması mümkün değil, ancak insanların evde okuma ile yapabileceği büyüler vardır, okuyarak ipe düğüm atma ve ya sadece okuma yapabileceği büyüler vardır. Yumurta büyüsü diye bilinen büyüyü insanlar evlerinde yapabiliyorlar.

Yumurta büyüsü dediğimiz büyü türü en kolay ve etkili bir büyü türüdür. Daha çok Anadolu da yapılan bir büyüdür. Yumurta büyüsünün çıkış yeri aslında Azerbaycan dır ve Anadolu da çok sık yapılan bir büyüdür. Yine yapılan en kolay büyüler arasındadır ve yumurta büyüsün takip eden büyü ise, domuz yağı ve sabun büyüsüdür.

Yumurta büyüsü hayırlara vesile olmak için yapılmamaktır, kara büyüler arasında yer alır ve çok sık yapılan bir büyü türüdür, köyde yaşayan insanlar bu büyüyü çok iyi bilir ve aynı zamanda nasıl bozulduğunu da çok iyi bilirler. Ancak şehir insanı buna yabancıdır. Yumurta büyüsünün kara büyüler arasında yer aldığını söylemiştik, bu büyü iyiliğe hizmet eden bir büyü değil. Halk arasında ayırma büyüsü olarak ta bilinir. Yumurta büyüsü daha çok eşleri birbirinden ayırmak için yapılan bir büyüdür, hatta bazı anne babalar çocuklarının eşlerinden ayrılması için yaparlar.

Yumurta büyüsünü yapmak çok kolay ama büyünün etkisi çok büyük olur. Bu büyüyü yapmak için uzmanlık gerekmez. Bu büyüyü yapmak isteyen kişi yumurtanın sarısını beyazından ayırır. Yumurtanın sarısı kadını beyazı erkeği simgeler. Sarının kadın olmasının sebebi kadın evin merkezidir ve sarısından civciv çıkması analığı simgeler. Akı ise erkeği temsil eder ve yumurtanın akı sarıyı kuşatmıştır ve korumuştur, bunları ayırmak eşleri birbirinden ayırmak anlamını taşır. Bu ayırma işlemi yapılırken belli bir ritüel i vardır. Bu işlem yapılırken ayırmak istenen kişiler düşünülerek yapılması gerek bu sayede büyü tutacaktır. Yumurtanın sarısı güneşe akı ise karanlık bir yere bırakılır. Nasıl ki gece ve gündür asla bir arada olamayacaksa bu eşlerde asla bir arada olamayacaklar.

Yumurta büyüsü çok sık yapılan ve etkili bir büyüdür ancak asla yapılması tavsiye edilmeyen büyüdür. Çünkü bu büyü kötülüğe hizmet eden kara büyüler arasındadır. Büyülerin vicdani bir yükünün de olduğu unutulmamalıdır.

Leave a comment