Aşk Büyüsü Yapmak Günah Mı?

Aşk Büyüsü Yapmak Günah Mı?

 

Aşk büyüsü yapmak günah mı diyerek bir çok kişi bu sorusuna internet ortamında yanıtlar aramaktadır. Lakin bir çok sitede kimileri günah olmadığını belirtirken, kimi siteler ise günah olduğunu söylemektedir. Aslında büyüler ak ve kara büyü olarak ayrılmaktadır. Ak büyüler iyi niyetle yapılan büyüler olduğu için günah sayılmamaktadır. Kara büyüler ise kötü amaç ve niyetle yapıldığından dolayı günahtır. Bu nedenle bir seçiminizi çok iyi bir şekilde yapmak kesinlikle sizlerin ellinde unutmamanız gerekmektedir. Bağlama büyülerinin sıralamasında ve karşılaştırılmasında, antik büyü kitaplarında yaygın olarak görülen aşk büyüsünün en çok tercih edilen büyü türü olduğu net bir şekilde tespit edilmiştir. Aşk büyüleri, günümüz dünyasında ve tarihi büyü araştırmalarına göre hala yaygındır. Bu, ustaların uzun yıllar süren emeğinden kaynaklanmaktadır. Pek çok insan çeşitli uygulamalar ve araştırmalar sonucunda aşk büyüsü ile amaçlarına ulaşabilmiştir.

 Özellikle evli çiftlerin bazı sorunlarını çözmek için aşk büyüsü gibi manevi yaklaşımları kullandıkları, duygusal çatışmalarını faydalı sonuçlara dönüştürdükleri görülmüştür. Oluşumun bu aşamasında evli bireylerle sınırlı olmayan bu aşk bekarlarda da kendini gösterir. Ancak konu aşk büyüsü olduğunda, Müslüman insanların bilmesi gereken bazı kilit noktalar vardır. Müminler İslam inancına bağlı oldukları için bu bilinç çerçevesinde hata yapmaktan kaçınırlar.

 İnsanlar, aşk büyüsünün günah olup olmadığına bakmaksızın bu konuya cevap ararken, aşık oldukları kişiler üzerinde manevi etki yaratabilecek çeşitli araştırmalara başvururlar. Büyünün varlığı ve mahremiyetinin Kuran'da da belirtildiği gibi tamamen yasak olduğu bilinmektedir.

 

Aşk Büyüsü İslam’a Göre Yasak Mı?

 

 Genel olarak hem büyü hem de onu yapanlar, İslam dininde yasak olan kişiler ve eylemlerdir. Kutsal kitaplara göre büyü iflah olmayacaktır. Aynı zamanda, tılsımı yapanların başarılı olamayacakları kesin olarak ilan edilir. Bu hususta Peygamber bir hadis-i şerifte yedi şeyden sakınmanızı tavsiye etmiştir. İkinci olarak söylediği şey büyü yapmaktır. Başka bir hadise göre büyü yapmak şirk veya küfür kategorisine girer.

 

Aşk Büyüsü Altında Olan Kişiler de Günah İşlemiş Sayılır Mı?

 

Genellikle aşk büyüsü yapan kişilerin günah işlediği varsayılır. Ancak aşk büyüsüne maruz kalan kişilerin de günah işleyip işlemediğini belirlemek için çok sayıda araştırma yapılmıştır. Müslümanların büyücülük uygulamalarından kaçınmaları gerektiği vurgulanmaktadır. Gerçekte bütün dinlerin kutsal kitaplarında büyünün kötü bir eylem ve İslam da dahil günah olduğu açıkça belirtilir.

 Aşk büyüsü ister merhamet ister kara büyü olarak kabul edilsin, çıkar amacıyla başkalarının fikir ve düşüncelerinde duygusal yoğunluk yaratmak amacıyla kişinin rızası olmadan gerçekleştirilen bir eylem türü olarak tanımlanır. İnsanları kendilerine tapmaya zorlama çabalarının bir sonucu olarak günah işlediklerini kabul etmelidirler. Fakat büyü yapılan kişi günah işlemiş sayılmaz. Şunu da belirtmekte fayda vardır sevdiğiniz biri ile hiç yok yere aranızda soğukluklar başladı ve sevdiğiniz insan sizden uzaklaşıyorsa onun aşkını yeniden kazanmak için yapılan büyüler günah sayılmaz.