HAVAS İLMİ

Havas ilmi dediğimiz bu ilim çok derin olmasının yanı sıra bu bilgiye sahip ve hakim olan insan sayısı oldukça azdır ve havas ilmini öğrenecek kişilerin bazı şartları yerine getirmesi gerekir ve birden fazl şartı vardır, kişinin bu şartlardan en az 7 tanesini taşımak zorundadır. bunları sıralayacak olursak eğer, ilk sırayı kesin karar alır her zaman, kişi isteğinde emin olacak ve şüpheye düşmeyecektir hiçbir zaman.   Ardından sabırlı olmak gelir, kişinin sabrın ne olduğunu ve ne kadar sabredeceğine bakılır. Yine kişinin çok iyi sır saklayan biri olması gerek ve takva sahibi birisi olması gerek ve yine kişinin acele etmemesi ve temiz olmasına özen ve önem göstermek zorundadır. Bunların ardından icazetli olmak gelir. Bunun anlamı ise ALLAH ın dostlarından izinli olmaktır. Kişinin teşhis etme becerisi olmalı. Bunların ardından kişinin oruçlu olması ve amel zamanını bilmeli. Bunların ardından kıbleye yönelmesi ve istihareye yatmak gelir.

Bunların yanı sıra ruhani varlıklar dediğimiz ve ruhani alemde yaşayan varlıkları kötü ve aşağılık işlerde kullanmamak gerekir, bunların adından azimetleri öğrenmek gelir. Yani ruhanilere okunacak dualar olur ve kişinin bu duaları bilmesi gerekir. en son amelin yapılışı vardır ve bunda anlatılmak istenen amelin nasıl yapılacağıdır, bazen bir levhaya yazılması gerekir ve aynı zamanda kişi ona göre hareket eder bazen de bir kağıda yazılması gerekir, burada nasıl yapılacağı önemlidir.

Havas ilmi dediğimiz ilim öğrenilmesi ve uygulanması çok zor bir uzmanlık alanıdır ve bununla birlikte havas ilmi ile birden fazla kötü enerjiler yok edilir ve ya da uzaklaştırılır. Herkesin bildiği gibi negatif enerjiler çoğunlukla büyü yolu ile gönderilmesi istenen kişiye gönderilirler bunlar bazen bir eşya olabilmektedir, size büyü yapan kişi bir hediye bile verebilir ve siz bu hediyeyi kabul ettiyseniz büyünün etkisine girmiş olursunuz. Eğer şüphe ettiğiniz bir kişi size bir hediye vermiş ise ve siz kabul ettiyseniz hemen bu verilen hediyeden uzaklaşmanız gerekecek. Verilen hediye küçük ise an etkili yolu ya yakın ya da suyun dibine atın ve bu eşyadan kurtulabilirsiniz.

bir yorum bırakın