HAVAS BÜYÜLERİ

Havas ilmi dediğimiz bu uzmanlık gerektiren ilim çok derin bir ilim olmasının yanı sıra bu bilgiye vakıf olan insan sayısı oldukça az durumdadır ve havas ilmini öğrenecek kişilerin bazı şartları yerine getirmesi gerek ve birçok şartı bulunur, kişinin bu şartlardan en az 7 tanesini taşıması gerekmektedir. bunları sıralayacak olursak eğer, ilk sırayı verilen kesin karar alır, kişi isteğinde emin olmalı ve şüpheye düşmemelidir. Ardından sabırlı olmak gelir, kişinin sabrın ne olduğunu ve ne kadar sabredeceğine bakılır. Yine kişinin çok iyi sır saklayan biri olması gerekmekte ve müttaki olmalıdır yani takva sahibi birisi olmak zorundadır. yine kişinin acele etmemesi ve bunun yanı sıra temiz olmasına özen göstermek zorundadır. Bunların ardından icazetli olmak lazım. Bunun anlamı ise ALLAH ın dostları tarafından izinli olmaktır. Kişinin aynı zamanda teşhis etme becerisi olmalıdır. Bunların ardından kişinin oruçlu olması ve amel zamanını bilmelidir. Bunların ardından kişinin kıbleye yönelmesi ve istihareye yatmak gelir

Havas ilmi dediğimiz ilim öğrenilmesi ve uygulanması çok zor bir uzmanlık alanıdır ve bununla birlikte havas ilmi ile birden fazla kötü enerjiler yok edilir ve bunun yanı sıra uzaklaştırılır. Herkesin bildiği üzere negatif enerjiler genellikle büyü yolu ile gönderilmesi istenen kişiye gönderilir bunlar bazen bir eşya olabilir, size büyü yapan kişi bir hediye bile verebilir ve siz bu hediyeyi kabul ettiyseniz büyünün etkisine girmiş olursunuz. Eğer şüphe ettiğiniz bir kişi size bir hediye vermiş ise ve siz bu hediyeyi kabul ettiyseniz hemen bu verilen hediyeden kurtulmanız uzaklaşmanız gerekecektir. Verilen hediye küçük ise en etkili yolu ya yakın ya da suyun dibine atın ve bu eşyadan kurtulun.

Büyü çeşitlerinin çok olduğunu herkes bilir, büyüler de tabi ki büyük bir bilgi ve uzmanlık gerektiren bir alandır ve cin dediğimiz bedensiz ruhani varlıklar ile birlikte çalışılarak yapılırlar. Kişinin bunları yaparken havas ilmini bilmesi gerekir ve havas ilminin gerektirdiği şekilde işlem yapması gerekir. bu durum sağlanmaz ise yapılan büyülerin pek bir işlevi kalmaz.

bir yorum bırakın