HADİMLERİN İYİSİ KÖTÜSÜ VAR MI ?

Hadimlerin iyisi kötüsü var mı sorusunun cevabına değinmeden önce hadimlerin ne olduğunu ve niçin hadim dendiğini açıklamak en doğrusu olacaktır. Hadimler görevli yardımcılardır, dinimizde ise hadimlerin yardımcı melek oldukları ve bir insanda 384 tane hadimin bulunduğunu ve bunlardan ikisinin günah ve sevapları yazdığı belirtilmiştir. Diğer hadimler ise insanları korumakla görevlidir, kendi iradeleri yoktur ve denilirse onu yaparlar, iradeleri olmadığı için karar verme olanakları da yoktur. Sadece görevleri ne ise onları yerine getirirler. Bunlar yine bedensiz varlıklardır, sadece insan değil her duanın koruyucu melekleri vardır ve yine her duanın hadimleri bulunur.

Hadimler genellikle orta doğuda görülür ve hocalara yardım etmek için bulunan ve bir bedene sahip olmayan varlıklardır. Bu hadimlerin yardımcı melekler olduğu gibi cinlerin hadimleri de vardır ve bunlar şeytani olurlar. Her duanın bir hadimi olduğu gibi her sembolün her rakamın yapılan her şeyin bir hadimi bulunur. Bu hadimler görevleri ne ise onları yaparlar sadece ve bir dua ile de kişiye gelip görevlendirilirler. Hadimleri görevlendirmek gerçek ve fazlaca ilim gerektirir. Bu iş ile uğraşan çok kişi olmasına rağmen havas ilmi dediğimiz bu gizli ilimleri bilmeyen birinin bunları yapabilmesi mümkün değildir. Bu bilgiler özellikle gizli tutulmak istenmiştir. Bunlarla ilgili bilgilere ulaşılsa bile bu bilgiler her zaman korunmuş ve eksik bilgi verilmiştir. Bunun nedeni ise, normal ve kötü insanların eline geçmemesi içindir.

Hadim dediğimiz bu varlıklar genellikle korunmak için verilirler. Kişinin korunmasını sağlar ve ona zarar gelmesini önler. Bu hadim dediğimiz varlıklar koruma büyülerinde sıkça kullanılan yöntemler arasında yer alır. Dualarla ve davetlerle gelebilirler ve kişiyi korumakla görevlendirilirler.

Hadimleri elde etmek için yapılan işlemler bulunur ve bu işlemler her zaman gizliliğini korumuştur. vasıfsız kişilerin eline geçmesi engellenmiştir. Bunları yapan kişiler havas ilmi dediğimiz ilmi bilen kişiler tarafından yapıldığında doğru olacaktır. Bu işlemler çok bilgi gerektirir ve bu ilmi bilmeyen kişiler yapamaz. Hadimlerin ne amaçla kullandıkları da önemlidir. Bu yüzden bunları bilen kişiler yapabilir ancak.

 

bir yorum bırakın