FOTOĞRAFLA BÜYÜ

Büyü kavramına ilk çağda duvarlarına çizilen resimlerle başladığına inanılmaktadır. Eski Mısır’da gelişmiş ilerlemiş ve günümüze kadar gelmeyi başarmıştır. İnsanların bir kısmı büyünün iyilik için de yapılabileceğini düşündükleri için günah olmadıklarını düşünmeyi seçmişlerdir. Ancak sonuçta büyü insanların iradelerini elinden alıp onlara kendi istedikleri şeyleri yaptırmak için kişilerin kullandıkları uygulamalardan meydana gelir. Bu nedenle büyü ne şekilde olursa olsun günahtır. Büyü İslam dininde de kesinlikle kabul görmemiş bir olgudur. İnsanların farklı birçok sorunu olabilmektedir. İyilik için yapılan ve kötülük için yapılan çok sayıda büyü çeşidi olduğu bilinir. Bu büyülere sevdiğiniz kişiyi kendinize bağlamak için yapılan, insanları birbirinden ayırmak için yapılan, insanlara zarar vermek için yapılan hatta ölüm için yapılan büyüleri örnek gösterebiliriz. Büyüler herkes tarafından yapılabilen bir şey değil ancak. Gerçekleşmesi için, bu konuda uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Yapılacak büyü çeşidine göre büyü malzemelerinde de değişiklikler görülebilir. Büyü malzemeleri büyünün amacına göre şekillenir. Büyülerin bazıları kısa sürelidir ve yapıldıktan bir süre sonra kendiliğinden geçebilir fakat bazıları ise çok uzun sürelidir veya ömür boyu etkisini devam ettirebilir. Büyü yapmak için kullanılan birçok yöntem bulunmaktadır ancak hepsi genel olarak aynı kaynaktan beslenir. Büyü yapımında kullanılan bazı yöntemlerin şu şekilde olduğu görülmektedir;

Canlı ya da ölü hayvanlar kullanılarak yapılan büyüleri herkes duymuştur. Bu şekilde malzemeler kullanılarak yapılan büyülerin son derece etkili olabildiği bilinmektedir . Genelde bu hayvanlar siyah renkli olarak bilinir. Hayvanlar kesilerek veya boğularak öldürülür ve kanları harabe bir mekana akıtılarak büyü yapılır. Bu işlemdeki neden tam olarak kötü ruhların ve şeytanın böyle ortamları sevmesidir. Canlıların malzeme olarak kullanıldığı büyüler papaz büyüsü olarak bilinen büyülerdir. Papaz büyüleri bir kimsenin ölümüne yol açmak veya aşk gibi farklı birçok amaçla yapılan kötülüklerdir.

Kişinin fotoğrafı kullanılarak ta büyüler yapılabilmektedir. Aşk büyülerinde ve daha birçok büyüde fotoğraf sıklıkla kullanılmaktadır. fotoğraf üzerine dualar okunarak büyüler yapılabilir. Fotoğraf ile yapılan büyüler çok daha etkili olmaktadır, nedeni ise, direk resimdeki kişiye okunur. Canlı veya ölü insanlar kullanılarak yapılan büyülerde vardır elbette. Ancak bu büyüler çok ciddi bilgi birikimi gerektiren büyülerdir. Ölü kemiği, kefen bezi gibi malzemeler kullanılır ve aşk büyüleri en tanınan büyülerdir.

 

bir yorum bırakın