FİRKETE BÜYÜSÜ

Firkete büyüsü iğne büyüsü olarak bilinen bir büyüdür. İyi amaçlar ile yapıldığında Anadolu da bu büyüye firkete büyüsü denmiştir ve günümüze kadar da firkete büyüsü olarak gelmiştir. İyi amaçlar ile yapılan büyülerde bu büyülerin ismi aşk ve bağlama büyüleri olarak yerini almıştır. Firkete büyüsünü birini kendine bağlamak ve ya aşık etmek için yaptıran kişi sayısı oldukça fazladır. Büyüler çok çeşitlidir ve kullanılan malzemelerde oldukça zengin durumdadır. Bu yüzden bir iğne ile bile büyü yapılabilmektedir. Firkete büyüsü kötü amaçlara hizmet etmez ancak yine iğne büyüleri çok kötü amaçlar ile yapılabilmektedir. Hatta kişinin ölümüne yol olabilecek kadar etkili olan büyülerdir. Ama dediğimiz gibi firkete büyüsü kötü amaçlara hizmet etmez, kişi sevdiği ve ya istediği kişinin kendisine aşık olması için yaptırır ve ya da bağlamak için yaptırır. Bunda kötü amaç ve hedefler yer almaz.

İğne büyülerinde yapılma şekilleri de farklılık gösterir. Birini kendine aşık etmek için yapılan yani firkete büyüsünde, bir iğne alınır ve bu iğneye siyah bir geçirilir ve düğüm atılır ve her düğüm atıldığında tılsımlı sözcükler söylenir. Bu düğüm atma işlemi aşık edilmek istenen kişinin adının harf sayısı kadar yapılmaktadır. Bu düğümleme işlemi bittikten sonra kişi bu düğümlü iğneyi üzerinde sol tarafında taşıması gerekmektedir. Aşık etmek istediği kişi onu her gördüğünde duygularına hakim olamaz ve sürekli o kişinin yanında bulunmak ve o kişiye aşık olmaya başlar, yine o kişiden başkasını düşünemez duruma gelir. Bu firkete büyüsü ile kişi istediği ve sevdiği kişiyi kendisine bağlamış olur, aşk kötü amaçlara hizmet etmez, ancak büyü ne olursa olsun dinimizde yeri yoktur ve yapılması yasaklanmıştır. Buna rağmen büyü yaptıran kişinin bu günahının affı da yoktur.

İğne büyüsünün bir diğer çeşidi de elmaya batırılan iğne türüdür, yine bu da aşık etmek için yapılan bir büyüdür. Bu elmaya batırılan iğne türünde çoğunlukla kişilerin arasını bozmak isteyen kişilerin ortadan kaldırılması için yapılan bir büyüdür ve bu büyü ile kişilerin arasını kimse bozamaz.

Leave a comment