EVİMİZE BEREKET GELMESİ İÇİN HANGİ TÜTSÜLERİ KULLANABİLİRİZ ?

Tütsüler tarih boyunca insanların vazgeçemediği bir kültür öğesi olmuştur. Güzel kokuları herkes sever, güzel kokular temizliğin simgesidir. İnsanlar evlerinin güzel kokması için ,sigara kokusunu yok etmek için kullanılmıştır. Tütsülerin tarihine bakacak olursak eğer her kültürde tütsülerin izlerini çok rahatlıkla görebilir. Her kültür farklı amaçla kullanmışlardır. İsrail ve Babil krallığı M.Ö 5. Yüz yılda kötü ruhları kovmak için kullanmışlar. Bu tütsülerin kötü ruhları oradan uzaklaştıracağına inanılmıştır. Tüsüler yakılarak dualanarak kötü ruhları ortamlardan kovmuşlardır. Buradan yayılan inanışlar Yunanistan roma ve Hindistan gibi ülkelere yayılmıştır ve hala günümüzde Hindistan ve Budizm kültürlerinde dini ayinler yapılmakta ve bu dini ayinler yapılırken tütsülerden faydalanılmaktadır.

Tütsüler bir çok amaçla kullanılmışlardır. Bazen kötü ruhları kovmak için bazen ortamdan negatif enerji yok etmek için kimi zamanda eve rahatlık bereket getirmesi için yapılmışlardır. Tütsüler bir çok bitkiden yapılabilir. Kişinin isteğine göre bu farklılık göstermektedir, kişi evini rahatlatmak istiyor ise üzerlik tohumundan ve çörek otu bitkisinden yararlanır. Kişi rahatlamak istiyorsa eğer lavanta kokularını kullanabilir. Her bitkinin kokusu ve kişiye olan etkisi farklıdır. Bu yüzden kişinin isteği oldukça önemlidir. Tütsüler tarihin her döneminde dinsel ayinlerde yer almıştır. Tütsülerin etkilerinin diğeri de beden çakrası zihin üzerindeki etkisidir, bu tütsülerin kişiyi nasıl etkilediği hala tam olarak bilinemese de düzenli kullanımda etkisi kanıtlanmıştır.

Kişilerin evlerine bereket getirmesi için yapılan yapılan tütsüler vardır, ancak bu tütsüler yapılırken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Bu tütsüler yapılırken Perşembe günü yapılması önerilir. Jupiter gezeninin günü Perşembe dir, bunlar bolluk ve bereketin simgesidir, bu yüzden bu günlere dikkat edilerek yapıldığında tütsünün etkisi daha fazla olacaktır. Yine Perşembe gününün ilk saatlerinde yapılması fayda sağlayacaktır. Yeni bahar tercih edilirse yine etkili olacaktır. Bunlar için elbette dua da gereklidir. Bu işlemler yapılırken tavsiye edilen dualar felak nas ayetel kursi okunması gereken dualar arasındadır. Bunların hepsine dikkat edilerek yapıldığında çok verimli sonuçların alınacağı kesindir. Bunlar yapıldığında bereket mutlaka gelecektir.

Leave a comment