EN KÖTÜ BÜYÜ HANGİSİ

Büyünün en kötüsü kişiye zarar veren, o kişinin akıl sağlığı ile oynayan, mutsuz geçimsiz bir insan haline dönüştüren büyüler olmuştur her zaman. En kötü büyü yine insanın ölümüne sebep olacak kadar büyük büyülerdir. En kötü büyü olarak lamia büyüsü çokça bilinen bir büyü türüdür. Tarihine bakacak olursak yunan mitolojisinde yer alan bir hikayesi bulunur. Lamia Zeus un ikinci eşidir ve hera kıskançlığı sebebi ile lamia ya büyü yapmıştır. Lamia kendisine yapılan büyünün etkisi altına girmiş ve yine büyünün etkisi ile çocuklarını kendi elleri ile öldürmüştür. Bunun acısı ile başa çıkamaz lamia ve hera yaptığı büyü yetmezmiş gibi lamia nın uyumasını da engellemiş, acıyı daha çok hissetsin diye. Lamia evlatlarının acısı ile uzun zaman yaşamış ve bu durumu gören Zeus lamia nın uyumasını sağlamış..

Lamia büyüsü yunan mitolojisinde yer alsa bile orta doğu da da çok sık yapılan bir büyü olarak yer almıştır. Bu büyü herkesin korktuğu bir büyüdür ve bu büyünün hedefi sadece zarar vermek ve büyü yapılan kişinin hayatını altüst etmek olmuştur. Bu büyünün amacı ayırma büyüsü olarak bilinse bile büyü yapılan kişiyi her açıdan etkileyen bir büyüdür. Bu büyü ile kişi asla mantıklı ve doğru kararlar alamaz.

Bu büyü kişinin her hangi bir eşyasından gizlice çalınan bir parça ile yapılmaktadır. bu büyünün karanlık tarafları çok fazladır. bu çalınan eşya siyah bir örtüye birkaç defa sarılır, elbette bu sarma işlemini yapıldığı sırada tılsımlı sözcükler vardır ve bu sözcükler söylenir. Söylenen bu sözler latince ve ya Aramice dir. Bu sözler yazılı olarak kitaplarda yoktur, bu işi yapan kişiler sözlü olarak kuşaktan kuşağa aktarılmıştır.

Siyah örtüye sarılmış ve tılsımlı sözler söylenmiş bu eşya gece yarısı bir toprağa gömülür ve yine tılsımlı sözcükler ile büyünün ilk kısmı tamamlanmış olur. Diğer kısımda ise, kişinin gözlerine bakarak tılsımlı sözler söylenir kişinin duyması gerekmez. Böylece büyü yapılır ve ertesi gün etkisini göstermeye başlar.

bir yorum bırakın