EL FALINDA EVLİLİK VE AŞK İLE İLGİLİ NELER GÖRÜLEBİLİR ?

El falının tarihi çok eşliye dayanmaktadır. El falı özellikle orta çağ da büyük önem arz etmiştir. Suçlu olduğundan şüphelenilen kişilerin avuç içlerine bakan cadı avcıları kişinin avuç içinde siyah leke gördüklerinde bu kişinin şeytan ile anlaşma yaptığını ileri sürerek şüphelenilen kişiyi cezalandırıyorlardı. Rönesans dönemine kadar gözden düşmesine rağmen bu dönemden sonra el falı yükselmiş ve kültürler arasında yerini almaya başlamıştır. Günümüzde el falı biraz değişiklik göstermiştir. El falına olan bakış daha bilimsel olmuştur. El falı daha çok kişinin hayatı hakkında bilgiler alması için bakılmıştır.

El falına bakılırken daha çok avuç içinde bulunan çizgiler yorumlanmıştır. Bunun ardından ise elin genel yapısına uzunluklarına parmak yapılarına tırnak yapılarına ve yine avuç içinde bulunan tepeciklere bakılarak yorumlar yapılmaktadır. Bu fala bakan kişiler bunların hepsini bir araya getirerek kişinin hayatı hedefleri amaçları ve kaderleri hakkında kişiye bilgi verilmektedir. Kişinin avuç içlerinde bulunan üç tane belirgin çizgi vardır bunlar ise , kalp çizgisi hayat çizgisi ve akıl çizgisidir. Bun çizgilere bakılarak kişinin genel karakteri hakkında bilgilere ulaşılmaktadır. Tabiki, sadece bu kadar değildir. Bu çizgilerin yanında bulunana ve adına apollo denilen çizgiler vardır .bu çizgilere bakılarak ise kişinin başarıları sağlığı hakkında bilgilere ulaşılır.

Kişinin evlilik ve aşk hayatını öğrenmek için kişinin kalp çizgisine bakılması gerekir. bu çizgilere bakılarak kişinin evlilik hayatı ve ya aşk hayatı hakkında bilgilere ulaşılabilir. bu çizginin yanında serçe parmağına yakın olan yerdeki çizgilere de bakmak gerekir. bu çizgilere bakılarak kişinin hayatta kaç kez evleneceği ve ya kaç kez gerçekten aşk yaşayacağı hakkında bilgi verir. Bu çizgi yorumlanarak kişinin kalbi hisleri hakkında yine yorumlar yapılabilmektedir. Dediğimiz gibi avuç içimizde bir çok çizgi bulunmaktadır ve bunların hepsinin bir anlamı olduğu için fala bakan kişi bunları bir büyün haline ve ya bu çizgileri bağdaştırarak kişi hakkında bilgi edinip yorumlamaktadır. En doğru bilgilere ulaşmak için ise bu alanda bir uzmandan yardım alınmalıdır.

bir yorum bırakın