EL FALINDA BAŞPARMAĞIN ANLAMI NEDİR ?

Daha önce de ifade ettiğimiz gibi el falı bakım yöntemi tarihten bu yana varlığını sürmüştür bir fal bakma yöntemidir ve bu fal bütün kültürler arasında yerini almıştır. El falının çingenelerden geldiği öne sürülmektedir. Tarihten bu yana el falı farklılık göstermiş olmasına rağmen bakılış tarzı hala aynıdır, genel olarak avuç içine bakılarak yorumlanan bir fal çeşididir. Bu fala bakmak için avuç içinden yararlanılır. Elbette bu fal sadece avuç içinden ibaret değildir ve kişinin el yapısı parmak yapısı da önemlidir. Yine kişinin elinin dolgun mu zayıf mı olduğuna ve kişinin parmaklarının uzunluğuna ince mi kalın mı olduğuna bakılır. Parmakların birbirine olan orantıları da yine önemli faktörlerden biridir.

El falına bakılırken kişinin eli analiz edilir. Bundan sonra kişinin avuç içine bakılır. Kişinin avuç içinde belirgin üç ana çizgi vardır. Bu çizgiler kalp çizgisi akıl çizgisi ve hayat çizgisidir. Bu çizgilere bakılarak ve yine yorumlanarak kişi hakkında bilgiler elde edilebilir. kalp çizgisi kişinin iç alemini yansıtırken akıl çizgisi kişinin başarısı aklını nasıl kullandığını gösterir. Hayat çizgisi ise kişinin kaderini hayatta neler yaşayacağını ifade eder. El falına bakan kişi bunları yorumlanarak kişi hakkında bilgi edinir ve fala baktıran kişi ile paylaşır.

Baş parmağın el falındaki önemi elbette büyüktür. Adından da anlaşılacağı üzere ‘’ baş ‘’ parmak denmiştir. Baş parmak diğer parmakların başı olduğundan önemli yer tutar. Kişinin baş parmağının yapısına bakılarak kişi hakkında bilgi elde edilir. Kişinin baş parmağı diğer parmaklarına göre kaba ve iri duruyor ise bu kişinin kaba saba biri olduğunu gösterir. Eğer kişinin baş parmağı diğer parmaklara göre ince ve uzun ise bu kişinin zarif ve ince bir kişilikte olduğunu gösterir. Eğer kişinin baş parmağı arkaya doğru fazlaca kıvrılıyor ise bu kişinin bakış açısının çok geniş olduğuna ve açık görüşlü anlayışlı bir karakter olduğunu gösterir. Kişinin parmak yapısı kadar parmağın boğumlarına da bakmak doğru olacaktır.

Bunun için bu alanda uzman kişilerden yardım almak en doğrusu olacaktır. El falı çok detaylı bir fal türüdür.

 

 

Leave a comment