DİL AĞIZ BAĞLAMA DUASI

Büyüler yapıldıkları kişiler üzerinde olumsuz bir etki meydana getirirler ve bu oluşan etki maalesef negatif yönde olur. Bu etki altında olan kişiler kendilerini bir şekilde belli eder. Büyüler insanların iyi niyetleri ve ya kötü niyetleri ile yapılırlar, büyüler her ne amaç ile yapılırsa yapılsın dinimizde hiçbir zaman yeri yoktur ve büyük günahlar arasında yerini almıştır. Yine büyü yapmak ve yaptırmak günah olmakla birlikte affı olmayan bir günahtır. Büyü yapmak ve yaptırmak aynı zamanda Allah a şirk koşmak ve dinden uzaklaşmak anlamına gelir. İnsanlar büyü yapmanın ve yaptırmanın ne kadar günah olduklarını bilseler de büyü yapmaktan ve yaptırmaktan tarih boyunca vazgeçememişlerdir. İnsanların normalde elde etmedeki hırsları büyüleri meydana getirmiştir.

Dil ağız bağlama duası nı açıklamadan önce, Kişi üzerinde büyü olduğu nasıl anlaşılır sorusuna verilecek birçok cevap vardır. Bazı durumlarda kişi kendisinde bir büyü olduğuna inanmamasının yanında yasadığı her şeyin bir hayat akşından ibaret olduğunu düşünür. Bu durum özellikle aşk ve bağlama büyülerinde oluşan bir durumdur. Yapılan bazı kara büyüler de çok etkilidir ve büyü yapılan kişi bunu fark edebilir. Yapılan bazı kötü büyülerde kişi her yönden etkilenir. Kişi önce psikolojik açıdan, ruhsal duygu patlamaları yaşarlar ve kişi umutsuzluğa kapılır ve hayat sevincini kaybeder. Büyü yapılan kişi hayattaki her şeyden vazgeçer ve kendi köşesine çekilip yalnız olurlar. Yine büyü yapılan insanlar da ani bayılmalar bile görülebilir. bunula birlikte kekemelik belirtileri de görülen durumlar arasında yer alır. Kişi ruhsal bunalımın yanında fiziki sorunlarda yaşayabilirler. Büyülerin yapılış amaçları bu etki ve rahatsızlıklarla alakalıdır.

Dil ağız bağlamak için dualar büyüler vardır ve bu büyülerin başında ise, kaşık büyüsü sabun büyüsü yer almaktadır. yapılan kötü büyülerin hepsi kısmetin bağlanmasına da neden olur. Kara büyünün yapıldığı her insanın kısmeti de bağlanır. Yapılan büyüler yapılan kişiyi büyü bozulana dek etkileyecektir. Kötü büyülerde büyü yapılan kişiye cinler musallat olarak gönderilir ve o kişi ile uğraşırlar, sürekli büyü yapılan kişiyi rahatsız eder, rüyalarda rahatsız etmeye başladıktan sonra bu durum daha kötü boyutlara ulaşır. Dışarıda gördüğümüz çoğu sara hastalarının büyüden ve ya bir musallat yüzünden o hale geldiğini söyleyebiliriz. Büyü yapılan kişinin hastalıklarla uğraşmadan önce yapılan kötü büyüden kurtulması şarttır. Büyü bozulmadığı sürece kişi bununla yaşamaya mahkumdur.

Dil ağız bağlama duası birçok sebep ile yapılırlar. En çok kullanılan dua ise ayet el kürsi duasıdır. Bu dua ile kişilerin dil ve ağızları bağlanıp daha iyi geçinmeleri sağlanmıştır. Bu dua genelde anlaşamayan insanların birbirlerine yaptıkları dua ve büyülerdir. Birbirini ile anlaşamayan kişilerden biri dil ağız bağlama duası ile karşısındaki kişinin dilini ağzını bağlamıştır. Bu bağlama ile o kişi ile bir tartışmaya giremez ve karşısında adeta konuşamaz bile. Bu dil ağız bağlama duası için sadece bir sebep ve daha bir çok sebep ile yapılabilirler. Gelin kaynana geçimsizliğinde çok yapılır, yine sevdiği biri için yapılır ve yine bazen de birine istediğin her şeyi yaptırabilmek için yapılırlar. Örneğin bir gelin kayınbabasına istediği her şeyi aldırabilmek için yapar, yine gelin kaynananın çenesini kapatmak için yapabilir. Yine kaynana gelinine yapabilir. Daha sayamadığımız bir çok sebep vardır, bunlar sadece küçük bir örnektir. Bu gibi daha birçok örnek verilebilir. Bu da dil ağız duasının ne kadar çok ve sık yapıldığının göstergesidir.

Dil ağı bağlama duaları ve büyüleri genel olarak bağlama büyüsü olarak büyüler arasında yerini almıştır. Bu dualar özel dualardır, bu duaları okurken dikkat edilmesi gereken şeyler vardır. Mesela ayet el kürsi duası çok büyük bir dua ve oldukça özel bir duadır. Birçok sebeple bu dua okunabilir, burada önemli olan okunma zamanı ve sayıdır. Bunlara dikkat edilmeden okunan dil ağız bağlama duaları ters tepebilir. Bu dualar dikkat edilerek okunması gereken dualardır. Bu yüzden her önüne gelen bu duaları okuyamaz. Sıradan insanlar bu duaları ne kadar araştırırsa araştırsın her zaman eksik bilgiler ile karşılaşacaktır. Herkesin bu duaları bilmesi dünya da büyük bir karmaşaya neden olacaktır. Bu kadar kolay olmuş olsaydı, herkes sevmediği birinin ve ya istediklerini yaptırmak için birilerine bu duaları okurdu. Bu yüzden herkes bunları bilmemeli ve uygulamamalıdır. Bu yüzden her zaman eksik bilgi verilmiştir. Bu işin uzmanları ise hoca ve medyumlardır. Bu kişiler hayatlarını bunlara adamış insanlardır, yapılan her şeyi bilinçli ve adabına uygun bir şekilde yapmasını bilirler. Dil ağız bağlama dualarını ise en iyi bu kişiler yapabilir ve okuyabilir. Bu duaların yeterli olmadığı yerde dil ağız bağlama büyüleri yapılır. Bazen dualar yetersiz kalabiliyor ve bu yüzden büyü yolu tercih edilmek zorunda kalıyor. Dualar günah sayılmazken büyüler ise büyük günahlar arasında yerini almıştır. Duaları herkes ilim sahibi insanlara okutabilir ama büyüleri her insan yapmak ve ya yaptırmak istemeyebilir.

Dil ağız bağlama duası ayet el kürsi duası okunarak ta yapılabilmektedir. Bunların yanında yine dil ağız bağlama duası olarak belirli ayetler okunarak ta yapılabilir. Bu dualar okunurken ne için okunduğu önemlidir ve yine amaç her ne ise, okunacak dua ve sayısı da farklı olacaktır. Amaçlara göre okunacak dua ve ya ayet te farklıdır. Dediğimiz gibi amaç ve niyet önemlidir. İnsanlar okurken ne amaç ile okunduğu oldukça önemlidir. Dinimize göre yer gök dua ile duruyordur. Bu açıdan baktığımızda ise duaların ne kadar önemli bir yere sahip olduğunu rahatlıkla görebiliriz. Bilindiği üzere her duanın hadimleri vardır ve insanlar bu duaları okuduklarında hadimler devreye girer. Bu yüzden dualar çok önemlidir. Saydığımız çok şey olsa bile her şeyin başı inanç ve niyettir. Kişi bu dua ve ayetleri inanmayarak okursa hiçbir etkisini göremeyecektir. İnancı güçlü kişiler tarafından okunduğunda dualar bazen büyülerden daha etkili olabiliyor. Kişiler büyü yaptırdıklarında büyük günahlar işlerken duanın hiçbir günahı yoktur. Çünkü dualar ile ALLAH tan istenmektedir. Büyüler de ise, devreye enerjiden oluşan bedensiz varlıklardan yani cinlerden yardım alınır ve ALLAH tan istemek yerine o varlıklardan istemek şirk koşmaktan farksızdır. Bu yüzden büyüler yasaklanmıştır. Kişiler büyü yaptırdıklarında Yüce ALLAH ın emir ve yasaklarına riayet etmiyor demektir ve bunu yaparak dinden çıkmış kabul edilir. Böyle bir şeyi yaşamamak için her şeyi ALLAH tan istemek çok önemlidir. Rabbim hayırlı olarak görüyor ise zaten dua eden insana istediğini verecektir, dualar kabul olmuyor ise, büyü yapmak ve ya yaptırmak yerine ALLAH ın kişi için hayırlı olanı vermesi için dua edilmelidir. Bu yüzdendir ki, büyü yasaklanmıştır. Gerçi büyünün günahını bilen kişiler dahi büyü yaptırıyorlar, bu kişiler dinden uzaklaşmış demektir, yasakları çiğnemiş demektir. İnsanların dinden çıkmak yerine dualara sığınıp her şeyi ALLAH tan istemeleri en doğrusudur.

 

 

Leave a comment