DİL AĞIZ BAĞLAMA DUALARI

Dinimizde duaların oldukça önemli bir yeri vardır bazen duaların yanı sıra kur an da bulunan belirli ayetler ile de istediğimizi elde edebilme fırsatı verilmiştir. Duaları büyülerden ayıran en büyük özellik ise, büyüler ALLAH a şirk koşmak anlamına gelirken dualar ise günah sayılmıyor, çünkü dua yolu ile ALLAH tan istiyoruz. Büyü yapmadan ve ya yaptırmadan da istediğimiz her ne ise belli dualar ile ALLAH tan isteyebiliyoruz ve hakkımızda hayırlı ise Yüce Rabbimiz bize bir şekilde veriyor.

Ayet el kürsi duasının ne kadar büyük ve yine önemli bir dua olduğunu bilmeyen yoktur. Birçok sebep ile bu dua okunmaktadır. Bazı kişiler ayet el kürsi duasını okuyarak bedensiz varlıklar dediğimiz cinlerden korunmak için okurken, bazı kişilerde istedikleri bir şeyin olması için okurlar. Dilek dualarında da ayet el kürsi duası okunur. Bunların belirli sayıları ve okundukları zamanlar vardır. Kişinin ayet el kürsi duasını ne ve hangi amaç ile okuduğu oldukça önemlidir. Dil bağlama, sevdiğini kendine aşık etmek için, güzel görünmek için ve daha birçok sebep ile bu dua okunarak bağlama yapılabilir. Bu dua okunurken kişinin yürekten inanarak okuması çok önemlidir. İnanmayarak yapılan her şey olumsuz sonuç verecektir. Bu yüzden kişi bu niyetini yapmadan önce büyük bir inanç ile niyet etmesi gerekir .

Dil ağız bağlama duaları ayet el kürsi duası ile yapılabilir. Birinin dilini bağlamak için yapılan bu duada birbirinden değişik farklı renkte ipler kullanılmaktadır. her ipe yedi defa ayet el kürsi duası okunarak düğüm atılır ve bu düğümler 7 ye tamamlanır ve son olarak ta bu ipler bükülür ve dilek söylenir. Bu dua yöntemi ile en çok dil ağız bağlama da kullanılan bir yöntemdir. Sevdiğini kendine bağlamak için de yine bu duadan yardım alınır. Tabi ki bu işlem sadece okunarak yapılmamaktadır. Kaynaklara bakılarak yapılan her işlem elbette eksik olacaktır. Bu yüzden bu alanda uzman olan birinden yardım almak ve bu duaları o kişilere okutmak en doğrusu olacaktır. Kişiler kaynaklara bakarak bir şey yaptıklarında bu eksik kalacaktır ve sonuç yine olumsuz olacaktır. Bu yüzden hocalar kişiler için en doğru yerdir.

 

bir yorum bırakın