CİNLERDEN NASIL KURTULMALIYIZ ?

Cin dediğimiz varlıklar, kelime anlamı olarak gizli, üstü örtülen anlamı taşımaktadır. Yine cin dediğimiz varlıklar bizim dünyamızda yaşayan ancak farklı boyutlarda yaşamlarını sürdüren varlıklardır. Cinler de şeytan gibi dumansız ateşten yaratılmışlardır. Cinler de insanlar gibi yaşadıkları bir hayatları vardır, insanlara çok benzerler, insanlar gibi doğar yaşar büyür ve ölürler, yine bunların yanında cinler de insanlar gibi beslenme ihtiyacı duyarak yer ve içerler, aynı zamanda çoğalırlar. Cin dediğimiz varlıkların bir bedeni olmadığı gibi enerjiden oluşurlar.

Cinlerin de insanlar gibi Müslüman olan olmayan ve iyisi kötüsü olan varlıklardır. İnsan gözü ile görülmeleri mümkün değildir. Biz insanlar onları her ne kadar göremesek te onlar bizi görebilirler. Cinler ile farklı boyutlarda yaşadığımızdan dolayı onlar geceyi yaşarken insanlar gündüzü yaşamaktadır. Cinlerin çok bulunduğu yerler ise, ıssız terkedilmiş yerler ve bunun yanına hamam gibi yerlerde fazlaca bulunurlar. Cin dediğimiz bu bedensiz varlıklar insanları rahatsız edebilirler, yalnız cinler insanlara durduk yere zarar vermezler. İnsanlar tarihten bu yana cinler ile iletişim kurmak istemişlerdir. İnsanlar cinlerden yardım almak için onlarla sürekli iletişim kurmuşlardır. İletişim kuranların birçoğu hoca ve medyumlardır. Büyüler yapmak için bu hoca ve medyum dediğimiz kişiler cinlerden yardım alarak büyüler yapmışlardır ve ya bozmuşlardır. Hoca ve medyumlar cinlerden aldıkları bilgiler ve yöntemler doğrultusunda insnlara istediklerini vermişlerdir. Cinler kendilerine zarar verilmediği sürece insanlarla pek uğraşmazlar. Bunu yanı sıra yine cinler insanlara büyü yolu ile gönderilirler. Cinlerin kötü olanları insanlara büyük zarar verebilirler.

Cinlerden korunmak isteyenler için yüce Allah ın bize gönderdiği kuran da bulunan ayet ve dualar vardır. Cinlerden korunmak için bu duaların sıkça okunması kişinin yararına olacaktır. Dediğimiz gibi cinler büyü yolu ile kişilere gönderilmiş ve gönderilen cin kişiye musallat olmuş ise, kişinin edeceği dualar pek etkili olmayabilir. Böyle bir durumda bir hocaya giderek yardım alması gerekir. hoca büyüyü bozduktan sonra kişiyi mutlaka koruma altına alır ve musallat tan kurtarır ve kişi normal hayatına dönebilir.

Leave a comment