CİNLER NEDEN MUSALLAT OLUR

Cinlerin insanlara çeşitli nedenler ile musallat olduğunu bilinen bir gerçekler arasında yer alır her zaman. Cin dediğimiz bu ruhani ve aynı zamanda bedensiz varlıklar, kelime anlamı olarak gizli, üstü örtülen anlamı taşımakta. Yine cin dediğimiz bu ruhani varlıklar bizim dünyamızda yaşayan ancak farklı boyutlarda yaşamlarını sürdüren varlıklardır. Cinler de şeytan gibi dumansız ateşten yaratılmışlardır. Cinler de insanlar gibi yaşadıkları hayatları vardır, insanlara çok benzerler, insanlar gibi doğar yaşar büyür ve ölürler, yine bunların yanında cinler de insanlar gibi beslenme ihtiyacı duyarak yer ve içerler, aynı zamanda çoğalırlar da. Cin dediğimiz varlıkların bir bedeni olmadığı gibi sadece enerjiden oluşurlar.

Cinlerin de insanlar gibi Müslüman olan olmayan ve bunun yanı sıra iyisi kötüsü olan varlıklardır. İnsan gözü ile görülmeleri mümkün olmaz. Biz insanlar onları her ne kadar göremesek te onlar bizi görürler. Cinler ile farklı boyutlarda yaşadığımızdan ötürü onlar geceyi yaşarken insanlar gündüzü yaşar. Cinlerin fazla bulunduğu yerler ise, ıssız terkedilmiş yerler ve bunun yanına hamam gibi yerlerde fazlaca bulunurlar. Cin dediğimiz bu bedensiz varlıklar insanları rahatsız edebilir, yalnız cinler insanlara durduk yere zarar vermezler. İnsanlar çok eski tarihten bu yana cinler ile iletişim kurmak istemişlerdir. İnsanlar cinlerden yardım almak için onlarla sürekli iletişim kurmuşlar. İletişim kuranların birçoğu hoca ve medyumlardır elbette. Büyüler yapmak için bu hoca ve medyum dediğimiz metafizik ile ilgilenen kişiler cinlerden yardım alarak büyüler yapmışlar ve ya bozmuşlardır. Hoca ve medyumlar cinlerden aldıkları bilgiler ve yöntemler doğrultusunda insanlara istediklerini vermişlerdir her zaman. Cinler kendilerine zarar verilmediği sürece insanlarla pek fazla uğraşmazlar. Bununla birlikte yine cinler insanlara büyü yolu ile gönderilirler. Cinlerin kötü olanları ise insanlara büyük zarar verebilirler.

Cinlerden korunmak ve kurtulmak isteyenler için yüce Allah ın bize gönderdiği kuran da bulunan ayet ve dualar bulunur. Cinlerden korunmak için bu duaların sık olarak okunması kişinin yararına olacaktır. Daha önce belirttiğimiz gibi cinler büyü yolu ile kişilere gönderilmiş ve gönderilen cin kişiye musallat olmuş ise, kişinin edeceği dualar pek etkili olmayabilir.

bir yorum bırakın