CİN NEDİR ?

Cin kelime anlamı olarak gizli, üstü ötülen, görülemeyen şey anlamına gelmektedir. İnsanların onları görmesi mümkün değildir. Genel olarak bakıldığında cinler manevi varlıkların bir kısmına verilen isimdir. Cinler insanlardan önce yaratılmıştır ve dumansız ateşten meydana gelmişlerdir. Bedensiz olan bu varlıkların çok uzun ömürlü oldukları belirtilmiştir.

Cinlerde kendi içlerinde mümin olan ve olmayan olarak ikiye ayrılmışlardır. Cinler de insanlar gibi bir yaşantıya sahiplerdir, insan gibi doğar büyük ve ölürler, yine insanlar gibi beslenirler. İnsanların onları görmesi mümkün olmasa bile cinler insanları görebilir ve istedikleri kişileri etkisi altına alabilirler. Cinlerin şeytani olanları da bulunmaktadır. Bunlara ifrit adı verilir ve bunlar çok güçlüdür, kurallara uymazlar ve oldukça kötülük yapmak isterler. Bir kısım insanlar cinlerle iletişime geçmeye çalışırlar ve bu çok tehlikeli bir durumdur ve cinlerin çağrılış amaçları değişiktir. Hoca ve ya medyum gibi bu işlerde uzman kişiler bilgi edinmek için çağırırken ya da yapılacak işlemler ile ilgili yardımları istemek için çağırırlar. Bazı insanlarda sadece merak için çağırırlar, bu kişiler ne yaptığının farkında bile değillerdir. Hiçbir bilgi sahibi olmadan cinler çağrılmazlar, doğru yollar kullanıldığında cinler davete gelirler ancak geldiğindeki enerji sizinkinden yüksek ise sizi etkisi altına alacaktır. Siz her ne kadar farkında olmasanız da bir süre sonra fark edeceksiniz, çünkü sizi rahatsız etmeye başlayacaktır ve ondan kurtulmak hiç te kolay olmayacaktır.

Hocalar ve medyumlar işleri gereği cinler ile iletişim kurarlar ,onlardan dost edindiklerinde cinleri işlerinde kullanırlar. Cinler hocalara ve medyumlara yapacakları işler de yardım ederler, bir çok bilgiyi cinlerden alırlar. Hocalara giden insanlara hoca bakım yaparken yine cinlerden yardım alırlar, bilgileri o alemden verirler. Ve yapılacak işlemler var ise yine cinler bu bilgiyi hoca ve ya medyuma verecektir. Cinlerin kafir olanları ve Müslüman olanları vardır. Hocalar genellikle Müslüman olan cinler ile iletişim kurarlar ve onlardan yardım alırlar. Onlar ile iletişim kurmak isteyenler gerekli bilgi ve donanıma sahip olmadan böyle bir şeye kalkışmamalıdır.

bir yorum bırakın