CİN ÇARPMASI NEDİR

Halk arasında cin çarpması kişinin içine cin girmesi cinli gibi lakaplar ile anılan bu durum bilimsel olarak çoklu kişilik olarak tıp dünyasında yerini almıştır. Bilim dünyası bu şekilde yaklaşmasına karşın böyle bir durumda insanların ilk başvurdukları yer cinci hocalar yine cinlerle alakalı olan insanlar ilk akla gelendir. Bu yüzden böyle bir durumda kalan kişi doktordan önce cinci hocalara gitmekte ve o kişilerden medet ummaktadır. Bilim dünyasında çoklu kişilik olduğunu ve kişi belirli aralıklar ile sesinin değişmesi küfür etmesi farklı davranması gibi durumlarda kişinin hipnoz altında olduğunu ileri sürmektedirler. Bilimsel olarak yaklaşıldığında çoklu kişilik olarak bu durumun elbette tedavi yöntemleri ve aynı zamanda yolları da bulunmaktadır.

Dinimiz açısından bakıldığında ise, cin çarpması denilen şey cinlerden ileri gelen bir durumdur. Cinlere bilerek ve ya bilmeyerek zarar verildiğinde ve zarar verilen cin Müslüman değil de şeytani bir boyutta ise durum çok ciddi boyutlara gidebilir. Kişinin içinde bir cinin olması kişilere farklı şeyler yaptırabilir, örneğin kişinin sesi değişebilir, küfür edebilir ve aynı zamanda davranışlarında farklılıklar gözlemlenebilir. Cinler kendilerine zarar verildiklerinde intikam peşine düşerler ve o kişiyi asla rahat bırakmazlar, kişiye zarar vermek için her yolu denerler ve elbette başarılı olurlar. Kişinin büyün hayatı alt üst olur ve kişi bu musallattan kurtulmadığı sürece başı bunlarla bela da demektir.

Diğer bir gelme şekilleri ise elbette büyü yoludur ve büyüler yapıldığında büyülerin yapıldığı kişiye cinler gönderilir ve büyü hangi amaç için yapılıyor ise gelen cinler o yönde kişileri etkileyecektir. Böyle bir durumda kişinin hayatı yine alt üst olacaktır ve yine bunun bir çözüm yolunu bulmaz ise kişi hayatı boyunca bu şekilde yaşamaya devam edecektir. Böyle durumlarda cinci hocalar dediğimiz kişilerden ve ya iyi bir medyum bularak büyüden ve ya musallat olanlardan kurtulmak mümkündür. Önemli olan kişinin doğru kişiye başvurmasıdır ve bu kişiyi bulduğunda cin çarpması denilen durumdan kurtulacaktır elbette. Her zaman dediğimiz gibi önemli olan doğru kişiyi bulmaktır.

bir yorum bırakın