BÜYÜ YILDIZNAME VE YILDIZLAR ARASINDA BİR İLİŞKİ VAR MI ?

Büyü yıldızname ve yıldızlar arasındaki ilişkiye bakmadan önce bunların ne olduğu ve ne amaçla kullanıldıklarını açıklamak daha doğru olacaktır.

Büyüler kişilerin istediklerini elde etmede kullandıkları bir yöntemdir. Büyüler ya niyetler ile ya da kötü niyetler ile yapılırlar. Bir çok büyü çeşidi bulunmaktadır ve hepsinin yapılışları olsun kullanılan malzemeler olsun değişiklik gösterirler. Kara büyü dediğimiz büyüler zarar vermek amacı ile yapılırlar ve sonuçları korkunç olabilmektedir. Ak büyü dediğimiz iyi niyetlerle yapılan büyüler ise kimseye zarar vermemektedir. Hayırlara vesile olsun diye yapılırlar ve sonuçları mutluluk vericidir. Yıldıznameye bakacak olursak, bu yöntemde yıldızlar ve burçlar ön plana geçerler, yıldızname bakımı oldukça zordur ve fazlaca bilgi gerektiren bir bakım yöntemidir. Günümüzde her ne kadar fal ile bir tutulmakta olsa da ,herkes yıldızname bakamaz. fal bakarken tahminler hisler kullanılarak ve sembollere anlam yüklenerek bakılırken , yıldızname de böyle bir şey yoktur ve yıldızname daha kesin ve gerçekçidir. Yıldızname bir ilimdir. İçerisinde havas ilmini cifir ilmini ve ebced ilmini de barındırmaktadır. Bunların hepsi ile bakılan bir yöntemdir. Yıldızname bakımı özellikle Osmanlı döneminde oldukça fazla kullanılmış bir bakım yöntemidir. Yıldızname sayesinde kişi ile ilgili her türlü bilgiye ulaşılabilir hem dış hayat hemde manevi hayatı hakkında bilgilere ulaşılmaktadır ve bu bilgiler gerçekçidir.

Büyü yıldızname ve yıldızlar arasındaki ilişkiye bakacak olursak büyüler yıldızlara bakılarak yapılırlar. Bunlar yapılırken ebced ilminden faydalanılır, kişinin ebced hesabına göre yıldızı belirlenir ve buna göre büyüler ve tılsımlar yapılır. Bu bilgiler ışığında kişiye her şekilde yardımcı olunmaya çalışır. Metafizik alanındaki her sey birbiri ile bağlantılı ve ilişkilidir. bİri diğerinden ayrı tutulamaz, her ilim başka bir ilmi bünyesinde barındırdığından dolayı bu işler ile ilgilenen hoca ve ya medyumların bütün ilimler hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir. Özellikle yıldızname bakımında bu bilgiler en ön sırada yer almaktadır. Yıldızname çok derin ve çok fazla bilgi gerektirdiğinden her hoca ve her medyum bu işi yapamaz.

Leave a comment