BÜYÜ VE VEFK

Büyü kavramını açıklayacak olursak eğer büyü insanların kendi yöntemleriyle elde edemedikleri her şeyi doğaüstü güçler aracılığı ile elde etme çabasıdır diyebiliriz rahatlıkla. İnsanlardaki elde etme hırsı büyü kavramının oldukça ön plana çıkmasına neden olmuştur. Kimse kaybetmeyi sevmez ancak bazı insanlar bu konuda çok fazla hırslı davranır. Büyü yolunun günah sayılmasına rağmen büyülerin çok sık yapıldığını bilmeyen yoktur. Büyüler yapılırken bedensiz varlıklardan yardım ve destek alınır, vefk ler yapılırken yine bedensiz varlıklardan yardım alınır ancak büyük çoğunluğu dua yolu ile yapılmaktadır. Vefk ler yapılırken öncelikle kişinin üzerinde her hangi bir büyü ve ya benzeri bir şey var mı yokmu ona bakılmalıdır var ise yapılan bu büyünün çözülmeden bir vefkin yapılması mümkün olmaz, kişi önce üzerinde bulunan büyü ve ya benzeri şeylerden temizlenmeli ardından vefk yapma işlemine geçilmelidir. Aksi taktirde yapılan ve ya yapılacak olan vefkin her hangi bir anlamı kalmaz.

Büyü çeşitleri çok fazladır. Büyüler yapılış amaçlarına göre değişiklik gösterirler. Kişinin ne amaç ile büyü yapmak ve ya yaptırmak istediğine göre farklılık gösterir ve bununla birlikte kullanılan malzemeler de değişir. Büyüler ana olarak ak büyü ve kara büyü olarak iki gruba ayrılırlar. Kötü ve zarar vermek amaçlı yapılan büyüler kara büyü olarak adlandırılırlar. ak büyü dediğimiz büyü türü ise, kimseye bir zararı olmayan ve iyi niyetler yapılan büyüler ise ak büyü adını alırlar.

Vefk ler ise, dua yolu ile kişilere özel yapılan uygulamalardır. Kişilere özel yapılan bu uygulama zor ve zahmetli bir iştir. Büyüler ne kadar çok işlemden geçiyor ise vefk ler hazırlanırken de birçok işlemden geçirilerek hazırlanırlar. Bu yüzden büyüler ve vefkler zor ve zahmetli işler arasındadır her zaman. Vefk ler hazırlanırken dua yolu çok fazla kullanılır ve yine vefk hazırlanırken sürekli dua okunur ve kişiye özel hazırlanır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi vefk yapılmadan önce detaylı bir bakım yapılmalı ve ardından temizlik işlemi bitiriildikten sonra vefk hazırlama işlemine başlanabilir.

bir yorum bırakın