BÜYÜ NEDİR ?

Büyü insanların doğaüstü güçler tarafından etki altına alınması durumudur. Büyülerin tarihi çok eski dönemlere kadar dayanmaktadır. İstediklerini elde etmek isteyen insanların bu dünyadan olmayan varlıklar ile ve yine onlardan aldıkları bilgiler ışığında istedikleri şeyleri büyü tılsım gibi doğa üstü güçlerle elde etmişlerdir. Büyü kişilerin iradelerini ellerinden aldıkları gibi büyü yapılan insanların normal olmayan yeni bir hayata adım atmasına neden olmuştur.

Büyüler çok çeşitli amaçlar için yapılırlar. Birçok büyü çeşidi olsa dahi ak büyü ve kara büyü olarak 2 gruba ayrılmışlardır. Ak büyüler iyiliğe hizmet ederken kara büyüler kötülüğe hizmet etmiştir. Kara büyü ile uğraşan kişiler yapılan büyüden bir şekilde kendileri de etkilenirler. Bunun nedeni ise, yapılan kara büyüler şeytanidir ve kötülükleri bünyesinde taşır. Kara büyüleri yapan insanlar şeytan ile iş birliği içerisindedir her zaman. Bu yapılan büyüler çok güçlü ve etkili büyüler olmakla birlikte kişinin ölümüne dahi neden olabilmektedir.

İyi büyüler kavuşturmak ve hayırlara vesile olmak için yapılan büyülerdir ve birbirini seven insanların kavuşmaları için yapılan büyüler bu büyü çeşidine en güzel örnek olur. Kara büyülerin çeşidi çok daha fazladır. Ayırmak amaçlı yapılırlar, kişinin hayatını elinden almak ve hatta öldürmek için yapılırlar. Kara büyünün yapıldığı kişi rahat bir hayat süremez, manevi dünyası alt üst olur ve geçen zaman içerisinde sağlığına yansımaya başlar ve yataklara düşmesine neden olur. Birbirini seven insanları ayırmak için yapılan büyülerde kişiler her ne kadar birbirlerini sevseler de birlikte aynı ortamda bulunamazlar, birbirlerini domuz gibi yılan gibi görmeye başlarlar ve sonuç olarak ayrılırlar. Bu büyüler domuz yağı yılan pulu gibi büyüler ile gerçekleşir. Yine kara büyüler çoğunlukla düşmanlarını alt etmek için yapılırlar. Büyü yapılan kişinin hayatı tersine döner, ne yaparsa yapsın her şey kötüye gider.

Büyü yapılması her ne kadar yanlış ve kötü olsa da, büyüler çok yaygın bir şekilde kullanılır. Kendisine yapılan bir büyü olduğunu düşünen kişi mutlaka alanında uzman ve başarılı olan bir medyum ve ya hocadan yardım almalıdır. Çünkü tek başına üstesinden geleceği bir durum değildir.

 

bir yorum bırakın