BÜYÜ NE ZAMAN YAPILIR ?

Büyünün nasıl ne amaçla ve hangi malzemeler kullanılarak yapılacağının çok farklı olduğunu söylemiştik. Büyüler yapılırken dikkat edilmesi gereken bir çok unsur vardır. Yapılacak her büyünün kendine has yapılış şekli yapılış saati ve kullandıkları malzemeler farlılık gösterir .büyünün yapıldığı zamanlar büyünün ne amaçla yapıldığına bağlıdır. Kaynaklara göre iyilik için yapılan büyüler Arabi ayının artan zamanında, kara büyüler ise yine Arabi ayının azalan zamanlarında yapılması gerekir. Arabi ayının artan zamanlarında yapılan büyüler iyi niyetler ile yapılırlar ve genellik bereket ve rızk için yapılırlar. Kara büyülerde yine bu ayın azalan zamanlarında yapılır ve genellikle ayırma büyüleri bu zamana denk getirilir. Büyü yapılacak kişinin burcu doğumu tabiatı her şeyi bilinmelidir. En azından büyü yapacak kişi bunları bilmelidir.

Büyü yapılırken büyü yapılacak kişi hakkında bilinmesi gereken bazı bilgiler olması gerekir. büyüler yapılırken yıldızlar gezegen ve bu gibi şeylerin önemi büyüktür. Büyü yapılacak kişinin doğum tarihi hangi burç olduğu tabiatı ve gezegeni bilinmelidir. Büyüyü yapacak kişi bu bilgiler ışığında kişiye ve büyüye özel tılsımlar yapacaktır. Yapılan ve ya yapılacak olan her büyünün belirli bir saati ve zamanı vardır. Burada yine ay ın ve güneşin konumları çok önemlidir. Büyüyü yapacak kişi bu bilgilerin hepsine sahip olması gerekir. çünkü büyüler kişilere özel yapılan etki çeşitleridir. Bunlarının yanı sıra büyü yapılırken kullanılacak malzemeler de bunlara göre değişecektir.

Büyü yapmak hiç kolay bir iş değildir, bilinmesi gereken çok fazla ilim ve bilgi vardır. Büyü yapımı çok çeşitli yollardan yapıldığı için seçilen zamanlar da önemli duruma gelir. Büyünün tam etki etmesi için bütün bu saydığımız bilgilere dikkat edilmesi şarttır. Bunlara uyulmadan yapılan büyüler ya tutmaz ya da istenen etkiyi göstermez. Büyüler de doğa üstü güçler kadar astroloji de önemlidir. Bütün bu ilimler birbirine bağlı olarak gelişir. Bu yüzden büyü yapacak kişi hem cinler alemi ile iş birliği içinde olacak hem astrolojiyi ve aynı zaman da havas ilmini de bilecek. Bu kadar bilgi tek bir büyünün içinde lazım olacaktır

bir yorum bırakın